Policja z KPP Słupca w Młodojewie

1161
wyświetlenia

Od początku roku szkolnego dzieci z przedszkola w Młodojewie poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziły na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie Policjant.

W poniedziałek 7 października zaproszono więc do Młodojewa policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wraz z psem policyjnym. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca zarówno policjanta jak i jego przyjaciela, czyli psa.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda strój policjanta, w tym policyjne kajdanki, które miały również możliwość przymierzyć.
Największą jednak atrakcją spotkania był gość specjalny – tropiący pies policyjny. Zaprezentował on swoje umiejętności po wcześniejszym wydaniu komend przez swojego opiekuna.
Przedszkolaki oraz dzieci z klasy I z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie, a przedszkolaki złożyły podziękowanie na ręce przybyłych gości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ