Policja, WOPR i PSP o bezpieczeństwie nad wodą!

694
wyświetlenia

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przygotowała piknik edukacyjno – informacyjny dla osób korzystających z letniego wypoczynku nad Jeziorem Powidzkim.

Policjanci wspierani przez Państwową Straż Pożarną ze Słupcy oraz Oddział Miejsko – Powiatowego WOPR w Słupcy zorganizowali szkolenia z ratownictwa wodnego i medycznego, oraz przypominali o zgubnym wpływie alkoholu i środków odurzających na zdrowie i życie człowieka.
17 sierpnia na plaży w Kosewie przy Ośrodku Wypoczynkowo – Żeglarskim HORN pojawili się policjanci, strażacy oraz woprowcy. Wspólnie zorganizowali pokaz podjęcia osoby tonącej z wody oraz szkolenia, które obejmowały naukę resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz naukę prawidłowych zachowań podczas kąpieli. Z uczestnikami działań rozmawiano na temat szeroko rozumianej profilaktyki i rozpoznawania zagrożeń, przypomniano, jak alarmować służby ratunkowe.
Dodatkowo policjanci przygotowali stanowisko, na którym chętni mogli przymierzyć wyposażenie do służby policjanta oraz zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Nie zabrakło też zabaw w alkogoglach, a odwiedzający mundurowe stoisko otrzymywali odblaskowe kamizelki.

.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ