Policja w Szkole Podstawowej nr 1 – “Bezpieczna droga do szkoły””

199
wyświetlenia

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji. Zachęcali do noszenia odblasków.

Powtarzając z uczniami zasady ruchu drogowego, opowiedzieli, jak powinna wyglądać droga do szkoły osoby pieszej, dziecka dojeżdżającego autobusem, samochodem, czy rowerem. Policjanci zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych na co dzień, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także po zmierzchu w obszarze zabudowanym. Uświadamiali, że nawet najmniejszy element odblaskowy umiejscowiony w stosownym miejscu może uratować życie pieszego sygnalizując kierowcy obecność osoby na jezdni.

Zgodnie z polskim prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.