Policja podsumowała świąteczny weekend

625
wyświetlenia

Wypadek drogowy, pięć kolizji, trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami i dwa zatrzymane prawa jazdy, a także kradzież i posiadanie narkotyków – tak w skrócie wygląda policyjne podsumowanie minionego wielkanocnego weekendu.

19 kwietnia w Trąbczynie policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, gdyż prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu – miał ok. 1,1 promila alkoholu w organizmie.

21 kwietnia ok. 17.55 w Słupcy na al. Tysiąclecia doszło do kolizji drogowej z udziałem roweru i samochodu osobowego. Kierujący jednośladem mężczyzna jadąc jezdnią zdecydował się na przejazd na drugą stronę ulicy po przejściu dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód. Jak się okazało kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości ok. 1,8 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

22 kwietnia w Lądku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto, które jak się okazało prowadził pijany mężczyzna. Badanie wykazało ok. 1,9 promila alkoholu w jego organizmie.

Również 22 kwietnia dwóch kierowców straciło na trzy miesiące swoje prawa jazdy. W Ciążeniu kierujący samochodem m-ki Volvo pędził w terenie zabudowanym 131 km/h. Tego samego dnia w Ratyniu kolejny kierowca w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Policjanci oprócz zatrzymania praw jazdy kierowców, nałożyli na nich mandaty karne oraz punkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ