Policja pilnuje i wspiera osoby objęte kwarantanną!

1069
wyświetlenia

Policja codziennie otrzymuje aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi udają się w teren i dokonują sprawdzeń właściwego realizowania obowiązku przebywania w izolacji domowej.

Obecnie w powiecie słupeckim mamy 51 osób objętych kwarantanną. Każdego dnia policjanci jeżdżą do tych ludzi, kontaktują się przez telefon i ustalają, jak się czują oraz czy czegoś im nie potrzeba. Nie stwierdzono dotychczas przypadków łamania obowiązku kwarantanny.
Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę sprawdzają,, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.
Nadzór prowadzą wyłącznie umundurowani funkcjonariusze, którzy korzystają z oznakowanych radiowozów podjeżdżając pod znany im adres. Policjanci nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie – nie wchodzą do domu czy mieszkań.

Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze do 5000 zł.

Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem informujemy, iż wszelkie informacje dostępne są na stronie GIS
https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Ważne informacje z prawnego punktu widzenia i odpowiedzialności karnej: Kary sądowne za łamanie przyjętych zasad i sprowadzanie niebezpieczeństwa na innych w czasie epidemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ