Policja pilnowała przejazdów kolejowych

774
wyświetlenia

5 kwietnia br. policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego w całej Wielkopolsce realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych.

Linia kolejowa przebiegająca przez teren powiatu słupeckiego, z uwagi na trwający remont, jest wyłączona z normalnego ruchu kolejowego. Jednak pokonujący przejazdy kierowcy i piesi powinni cały czas zachować wzmożoną uwagę, gdyż po torowisku poruszają się pociągi remontowe i drezyny.

Były to kolejne już działania w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa przejazdach kolejowych i w okolicach torów. W powiecie słupeckim funkcjonariusze ujawnili 15 wykroczeń. Większość z nich popełnili kierowcy, którzy nie zatrzymali się przed znakiem STOP umieszczonym przed przejazdem kolejowym. Pojedyncze przypadki stanowiły przejścia przez tory w miejscu do tego niewyznaczonym.

Ogólnokrajowe statystyki wskazują, że najczęstsze wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego to, omijanie opuszczanych półrogatek, przejeżdżanie lub przechodzenie pod opuszczonymi rogatkami, a także wyprzedzanie na przejazdach kolejowych.Są to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania, które mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ