Policja ostrzegała licealistów przed dopalaczami

487
wyświetlenia

Od pewnego czasu policja prowadzi kampanię edukacyjno – profilaktyczną skierowaną do młodzieży pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Tym razem mundurowi przygotowali specjalną prelekcję dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, podczas której zaprezentowano spot i hasło towarzyszące kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz tematyczne filmy.
Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”.Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ