Policja i WFM w przedszkolu Jarzębinka

506
wyświetlenia

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w przedszkolu 17 stycznia 2020 odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z udziałem ratowników medycznych oraz członków stowarzyszenia „Wielkopolscy Fani Motocykli”.

Dzieci miały okazję zobaczyć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy: Jak można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe?, Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej? oraz w jaki sposób prze telefon wzywać pogotowie? Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak ratownicy demonstrowali sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych fantomach. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy i uczestniczyły w zabawach przeprowadzonych przez gości. Podczas spotkania utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych oraz nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które być może wykorzystają w przyszłości. W dalszej części dnia dzieci spotkały się również z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy sierż. szt. Joanną Wolińską oraz sierż. szt. Marcinem Dębowskim. Policjanci przypomnieli dzieciom ważne zasady poruszania się po drogach, przestrzegali przed zbliżaniem się do osób nieznajomych i omówili zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców. Z filmów edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się o zagrożeniach wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Podczas spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariuszy policji odblaski- słoniki na szczęście, ufundowane przez Urząd Miasta w Słupcy, które obiecały nosić podczas spacerów i wyjść na ulice. Na zakończenie wszyscy goście życzyli dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.
PRZEDSZKOLAKI Z JARZĘBINKI SERDECZNIE DZIĘKUJĄ MOTOCYKLISTOM ORAZ FUNKCJONARIUSZOM POLICJI ZA CIEKAWE SPOTKANIE, ZDOBYTE WIADOMOŚCI I CENNE DOŚWIADCZENIA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ