Policja i Straż o zagrożeniach w Kowalewie Opactwie-Gminny dzień profilaktyki!

404
wyświetlenia

W poniedziałek 10 czerwca w Kowalewie Opactwie w Szkole Podstawowej odbył się dzień profilaktyki, poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Komenda Powiatowa PSP w Słupcy wraz z Policją włączyła się czynnie w to przedsięwzięcie.

W imprezie wzięły w udział wszystkie szkoły działające na terenie gminy Słupca. Organizatorzy włączyli też do programu dnia treści dotyczące bezpiecznych zachowań w czasie wakacji i wypoczynku nad wodą.
Spotkanie rozpoczął spot promujący kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a po nim zaproszono uczestników na spektakl teatralny „Dopalacze – ruletka życia i śmierci”. Następnie uczniów podzielono na grupy, dla których przygotowano specjalne wykłady i warsztaty. Później przyszedł czas na konkursy, zabawy i pokazy prowadzone przez policjantów, strażaków i harcerzy. Na stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Zagórowa ćwiczono udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie tej szkoły przygotowali również pokaz taneczny.
Strażacy na miejscu zaprezentowali multimedialny domek pożarowy, na podstawie którego dzieci i młodzież mogli zapoznać się z różnego rodzaju zagrożeniami występującymi w mieszkaniu. Przeprowadzono również pogadanki na temat bezpiecznych wakacji oraz bezpiecznych kąpielisk.
Na zakończenie imprezy zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu z III edycji projektu „Poznajemy swoje korzenie”. Projekt prowadzili policjanci wspólnie z muzealnikami, przedstawicielami urzędów ochrony zabytków oraz przyrodnikami. Przedsięwzięcie miało na celu zapoznanie młodzieży z tematyką ochrony dziedzictwa narodowego i przyrodniczego.
Inf. Marcin Nachowiak PSP Słupca i KPP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ