Policja chce ukrócić nielegalne rajdy pojazdów w miejscach zabronionych!

935
wyświetlenia

Dzielnicowi z gminy Lądek oraz gminy Zagórów realizując założenia swoich planów priorytetowych prowadzili wspólnie działania z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Grodziec.

Patrolując tereny lasów państwowych w podległych rejonach zwracali szczególną uwagę na przejawy niszczenia przyrody, zaśmiecania oraz nieuprawnionego wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi.
Przypomnijmy, że od kilku lat dzielnicowi w swojej codziennej służbie wykorzystują narzędzie w postaci „Planu działania priorytetowego”. Policjant jest zobligowany raz na pół roku wybrać jedno zagadnienie – problem występujący w jego rejonie, zdiagnozować go, a następnie podjąć działania, aby go skutecznie rozwiązać. O wyborze konkretnego zagadnienia decyduje na podstawie przeprowadzonej przez siebie analizy stanu bezpieczeństwa w rejonie, rozmów z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnych instytucji.

Dzielnicowy gminy Lądek st. asp. Emil Wojtczak w pierwszym półroczu 2021 roku będzie zwracał szczególną uwagę na nielegalne rajdy quadami i motocyklami crossowymi w miejscach zabronionych zwłaszcza na terenach leśnych oraz zaśmiecanie tych terenów.
Z kolei dzielnicowy mł. asp. Karol Szulc będzie dążył do ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania przypadków zaśmiecania łąk, lasów oraz rowów melioracyjnych na terenie gminy Zagórów.

Aby osiągnąć zamierzone cele dzielnicowi współpracują z mieszkańcami, służbami, instytucjami oraz lokalnymi samorządami. W ramach pierwszych w tym roku działań odbyły się wspólne patrole z funkcjonariuszami Straży Leśnej na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, sprawdzono również miejsca pamięci narodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ