“Pogodne wtorki” w Kowalewie Opactwie

1385
wyświetlenia

Z ciekawą i sympatyczną  inicjatywą wyszedł proboszcz w Kowalewie Opactwie gm. Słupca. W każdy wtorek ksiądz proboszcz zaprasza wszystkie dzieci z parafii, ale i przyjaciół oraz rodziców na plebanię  o godz. 18.00 na “Pogodne wtorki”

Jak twierdzi, jest to przede wszystkim alternatywa dla tych, których bez pamięci wciągają multimedia, by nieco aktywniej fizycznie, ale i umysłowo spędzić czas. Wśród bogatej propozycji dla dzieci są między innymi gra w zbijanego, siatkówka, piłkarzyki, czy mecz w piłkę nożną. Do dyspozycji dzieci jest również trampolina.

Gdy aura zawodzi, dzieci mają schronienie na salce plebanii, gdzie mogą rozegrać choćby partyjkę szachów, czy warcabów lub zagrać w planszówkę. Jeśli nie ma sposobności, by poruszać się na świeżym powietrzu, można poćwiczyć przez gry umysł, co rozwija umiejętność podejmowania decyzji, myślenia strategicznego, ale też obserwacji, przezorności oraz przewidywania. Trenuje też myślenie przyczynowo-skutkowe” – mówi ks. Andrzej Jaczewski.
Jak się okazuje, dzieci bardzo chętnie przybywają, by spędzić nieco czasu na zabawie i rekreacji. Czas ten pozwala im się niewątpliwie zintegrować, nie wszystkie bowiem spotykają się na co dzień w szkole. Cieszy fakt, że i rodzice zjawiają się na wieczorkach pogodnych, bo chwile spędzone wspólnie z pociechami są bezcenne. Zapytaliśmy jedno z pociech, co myśli na temat organizowanych wieczorków: Cieszę się, że mogę bawić się z innymi dziećmi, mieszkamy w sporo oddalonych od siebie miejscach i nie możemy widywać się często. Lubię przebywać na plebanii, bo wszyscy ze sobą współpracują.
Pogodne wieczorki na trwałe wpisały się w kalendarz życia parafialnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ