Podsumowanie akcji „Prędkość – Zero Tolerancji” w powiecie gnieźnieńskim

882
wyświetlenia

Przez cztery dni od 21 do 24 stycznia na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci czujniej przyglądali się kierowcom. A to wszystko w ramach wielkopolskiej akcji „Prędkość – Zero Tolerancji”.

Podczas działań policjanci z gnieźnieńskiej drogówki skontrolowali ponad 220 pojazdów. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu radiowozu z videorejestratorem zwracali szczególnie uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Takie patrole można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Niestety 173 kierowców zostało ukaranych za zbyt szybką jazdę przy czym dwóch z nich straciło prawo jazdy, w tym jeden na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Jak pokazują wyniki przeprowadzonych działań wielu kierujących lekceważy obowiązujące przepisy. Wsiadając za kierownicę miejmy świadomość, że dbamy nie tylko o swoje własne bezpieczeństwo, ale także jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Szczególnie w okresie zimowym, zdejmijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do niekorzystnych warunków panujących na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ