Podpisali umowę na budowę Miejskiej Promenady

1233
wyświetlenia
Fotografia zrobiona od strony stawku miejskiego przy ulicy Słonecznej

Miejska Promenada została zaplanowana od Alei Tysiąclecia, wzdłuż kanału wodnego od jeziora, do stawku miejskiego obok muzeum. Ma to być promenada spacerowo rowerowa. Według planów Urzędu Miasta zadanie będzie zrealizowane w 2018.

Dofinansowanie do inwestycji zostało przyznane w ramach realizacji zadania “Rozwój terenów zieleni w Słupcy” ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym po przeprowadzonym przetargu nieograniczonym z firmą Szkółkarstwo Ozdobne – Metalex, Józef Grudziński z Sompolna. Wartość umowy to kwota 1.265,670 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej na ten cel wynosi 1. 093,000 zł.
Teren przeznaczony pod promenadę to pas zieleni długości 900 metrów i szerokości, w zależności od miejsca 25 – 50 metrów. Promenada ma mieć charakter parkowy i ciąg komunikacji pieszej i rowerowej. Będzie miejscem rekreacyjnym z umieszczonymi po drodze wśród zieleni ławkami i ścieżką rowerową. W okolicy szkół zaplanowano duży plac zieleni, gdzie będzie możliwość organizowania imprez i festynów miejskich.Całość w dużej części będzie ozdabiała aleja lipowa.

Piotr Stróżyk

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ