POD PATRONATEM GŁOSU

905
wyświetlenia

Galeria Biskwit – nadszedł czas sztuki!

W mieście Słupca jest wiele ognisk i szkół muzycznych w których każdy zainteresowany ma możliwość rozwijać swoje talenty z zakresu sztuk muzycznych . Nadszedł czas na rozwijanie talentów z zakresu sztuk wizualnych – plastycznych. Kreatywnym miejscem do twórczych pomysłów, warsztatów, spotkań i debat jest właśnie powstająca kameralna Galeria Sztuki „Biskwit” .

Galeria mieści się na piętrze kamienicy, przy ulicy Warszawskiej 38, naprzeciw Muzeum Regionalnego. Już niedługo ( od 16 czerwca) otwierają się drzwi galeryjne dla wszystkich zainteresowanych, ciekawskich, twórczych i kreatywnych. Już dziś można śledzić przygotowania galerii do otwarcia na profilu Facebook- Galeria Biskwit. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Działalność galerii opierać się będzie na dwóch głównych funkcjach: pierwsza to oczywiście funkcja wystawiennicza. Pierwsze spotkanie na „premierowym” wernisażu już 16 czerwca (sobota) bliższe informacje już niebawem. Oprócz warsztatów ceramicznych będą prowadzone kursy malarstwa i rysunku. Zmierzyć się będzie można z martwą naturą czy modelem, poznać ciekawe techniki zarówno tradycyjne jak i współczesne. Kolejnym ciekawym urządzeniem jakie znajdzie się w pracowni będzie prasa graficzna a co za tym idzie powstanie warsztat grafiki tradycyjnej – wklęsłodruki i wypukłodruku. Będziemy mogli choć na chwilę poczuć się jak Rembrandt van Rijn czy Albert Dürer i wykonać własnoręcznie suchoryt bądź miedzioryt i samodzielnie odbić je na prasie.

Idą wakacje i Słupca z Galerią Biskwit na pewno nudzić się nie będzie. Korzystając z pięknej i ciepłej pogody, od czasu do czasu wyjdziemy pracować „pod chmurką” czyli na plenery. W naszym mieście jest wiele pięknych miejsc, które mogą służyć za inspiracje do malarstwa czy rysunków. O tym na pewno przekonamy się nie raz podczas twórczej pracy. Jak na galerię przystało w jej wnętrzu znajdzie się również niewielki sklepik z rękodziełami i dziełami wszelkiego tworu. Od ceramiki, biżuterię po obrazy, grafikę i inne ciekawe rzeczy które zachwycą niejedne oko.

Galeria Biskwit jest tworzona z myślą o Was. Bo to dzięki Wam, drodzy Słupczanie i nie tylko Słupczanie, to miejsce nabierze sensu i zacznie żyć i tętnić życiem tak aby każdy kto odwiedzi te mury doświadczył czegoś niepowtarzalnego i twórczego. Dlatego zapraszam bardzo serdecznie do odwiedzania tego miejsca, do twórczego działania na warsztatach. Nieważne czy masz 5 – 10 – 30 – 60 lat, nie liczy się duży talent tu wystarczą tylko chęci a wyobraźnia i wspaniała atmosfera sama nas pokieruje na wyżyny doznań artystycznych.

Zapraszam

Łukasz Czarciński – właściciel Galerii Biskwit.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ