Planują oddanie Miejskiej Pływalni w 2019

1454
wyświetlenia
Na zdjęciu poseł Witold Czarnecki, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, burmistrz Michał Pyrzyk i poseł Zbigniew Dolata

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim dotycząca budowy krytej pływalni w Słupcy. W konferencji uczestniczyli poseł Witold Czarnecki, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, poseł Zbigniew Dolata.

Jak wszyscy już wiedzą miasto Słupca pozyskało prawie 4 mln dotacji z Ministerstwa na budowę krytej pływalni. Razem z wkładem własnym miasta, suma do dyspozycji na budowę stanowić będzie ponad 8 mln złotych. Całość inwestycji to 12 mln 700 tys. złotych. Pływalnia od lat jest marzeniem mieszkańców miasta.

Bardzo się cieszymy, że uzyskaliśmy tą dotację. Za wsparcie naszych poczynań, chciałbym podziękować obecnym parlamentarzystom, a na ręce wojewody, który jest przedstawicielem rządu w terenie chce podziękować za to, że Ministerstwo Sportu na mapie jednostek terytorialnych zauważyło miasto Słupca – mówił Michał Pyrzyk.

Pływalnia ma być obiektem typowo pływacki z basenem o długości 25 metrów. Obiekt będzie połączony łącznikiem ze Szkołą Podstawową nr 3. Dotacja z ministerstwa ma być przekazana w trzech transzach. W 2018 1 mln złotych, około 1 mln 900 tys złotych w 2019 i 1 mln złotych w 2020. Burmistrz poinformował, że miasto będzie się starać , żeby budowa zamknęła się z końcem jesieni w 2019. W związku z tym zamierz poprosić ministerstwo o zgodę, żeby ostatnią transzę uzyskać przed końcem planowanego końca budowy.

Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ