PKS wycofał większość komunikacji w Lądku

3025
wyświetlenia

Prawdziwym szokiem nie tylko dla wójta gminy Lądek, Artura Miętkiewicza ale dla wszystkich wójtów była informacja, że organizator transportu na terenie powiatu słupeckiego prezydent miasta Konin odesłał dokumenty do gminy Lądek i nie zamierza podejmować z nimi dalszych negocjacji.

Skutek jest taki , że od lipca w gminie Lądek funkcjonuje tylko komunikacja opłacalna komercyjnie. Większość dotychczasowych połączeń została zlikwidowana, a jak poinformował podczas spotkania 31 sierpnia w starostwie powiatowym wiceprezydent Konina, Sebastian Łukaszewski nie ma w planach kontynuować rozmów z wójtem gminy.

Spotkanie w starostwie dotyczyło wszystkich gmin powiatu, jednak tylko gmina Lądek została przez organizatora transportu prezydenta Konina i prezesa PKS, Dariusza Andrzejewskiego odrzucona w dyskusji.

Prezes PKS i organizator transportu obwinia za zaistniałą sytuację wójta, wójt twierdzi , że został opacznie zrozumiany. Fakt pozostaje faktem. Autobusów na razie nie będzie. Pozostanie tylko podstawowa komunikacja.

Wójt pomimo niezręcznej dla siebie sytuacji pozostał do końca spotkania i próbował wynegocjować jakieś zobowiązania, ale nic konkretnego z tego nie wynikało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ