PiS przedstawia kandydata na burmistrza-Konferencja prasowa

2857
wyświetlenia

Konferencja prasowa słupeckich przedstawicieli PiS odbyła się w środę o 14.00. Uczestników konferencji przedstawił młody, zaangażowany działacz Artur Nowak. Byli to Anita Szykowna pretendent do stanowiska radnego w Sejmiku Województw Wielkopolskiego, poseł na sejm Krzysztof Ostrowski, Waldemar Miernik i kandydat na burmistrza Jacek Bartkowiak.

Poseł Krzysztof Ostrowski przedstawił Jacka Bartkowiaka jako osobę odpowiedzialną, z wspaniałym życiorysem, właściwą na to stanowisko. Poseł zwrócił uwagę, że dzisiejsza konferencja ma zadać kłam plotkom czy pogłoskom, że PiS nie wystawi kandydata. ( Posłowi musiało się coś pomylić ponieważ artykuł o tym, że PiS nie wystawi kandydata na burmistrza opublikował w Gazecie Słupeckiej sam kandydat, 2 – 3 tygodnie przed konferencją ). Taki drobny fakt. Tak czy inaczej poseł na sejm PiS przedstawił Jacka Bartkowiaka jako ojca chrzestnego dobrej zmiany i dobrego przywódcę i stratega.

Jacek Bartkowiak o swojej decyzji:

Decyzja o kandydowaniu nie była łatwa nie tylko ze względu na rywalizację z burmistrzem, który rządzi już wiele lat, ale z powodu odpowiedzialności za mieszkańców i ich marzeniach o wizji Słupcy jaka jest teraz, a jaka chcieliby mieć. W Słupcy jest nas około 11 tysięcy, a przed zmianami było nas powyżej 14 tys. Jest nas coraz mniej, jesteśmy społeczeństwem coraz starszym. Słupca zaczyna nam się wyludniać.
Co do obecnej władzy nie sposób im odmówić sukcesów jeżeli chodzi o porządkowanie przestrzeni publicznej, nowe ulice, chodniki … Trzeba jednak zadać sobie pytanie jaki pomysł na to miasto maja obecne władze? Nam się wydaje, że tego pomysłu im brakuje.

Pomysł na Słupcę w/g Bartkowiaka

Chcemy, żeby Słupca nie była tylko miastem marketów i komisów samochodowych. I lumpexów ( dodał Waldemar Miernik ). Chcemy, żeby Słupca była przyjaznym miastem dla osób w każdym wieku. Dla seniorów stworzenie centrum seniora świadczące rozmaite usługi na rzecz najstarszych. Miejsce, gdzie mogą się spotkać, skorzystać z usługi rehabilitanta, z porady prawnika. Również miejsce, gdzie można zamówić ekipę techniczną w celu dokonania drobnych napraw w ich domach.
W Słupcy obserwuję brak inwestycji. Brak nowych miejsc pracy. Co jest jednym z powodów opuszczania naszego miasta przez absolwentów szkół. System kształcenia też temu nie sprzyja ale to poruszymy na następnej konferencji dotyczącej powiatu.
Reasumując dla starszych centrum senioralne, dla młodych wykształcenie takie po, którym będzie praca i to praca na miejscu. Stworzenie stref ekonomicznych w porozumieniu z samorządami gmin. Dla wszystkich mieszkańców mamy pomysł, żeby miasto było rządzone uczciwie, dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem do burmistrza o przedstawienie szczegółowych wydatków miejskich. Chcemy, żeby to było jawne.

Nie jest konieczne połączenie gminy z miastem

Do tego żeby znaleźć inwestora nie jest to konieczne. Jest to temat trudny, ponieważ u mieszkańców gminy Słupca najprawdopodobniej zawsze będzie bariera psychiczna, żeby nie zostać zdominowanym przez urząd miasta. Trzeba zauważyć, że mieszkańców Słupcy jest 11 tys. a gminy 9 tys.

Co zrobi, żeby było ciekawiej w mieście?

Jest MDK. Różnie można oceniać jego aktywność. Myślę, że w historii tej placówki bywały lepsze okresy działalności. Nie twierdzę, że wtedy kiedy ja byłem dyrektorem, ale samo mi się to ciśnie na usta. Bardzo dobrze, że jest rozpoczęta budowa basenu. Mam nadzieję, że zostanie ukończona w terminie. Myślę, że młodzi z basenu korzystać będą. …Zasługa pana burmistrza jest bardzo duża, bo zaczął coś o czym w Słupcy mówiono jeszcze w czasach mojej młodości, ale nie zapominajmy, że to PiS znalazł te 5 mln na basen, bez których basenu by nie było …Alternatyw aktywności można stworzyć więcej.

Czy ma się różnić kadencja Bartkowiaka od Pyrzyka?

Nie chodzi o to żeby robić rzeź niewiniątek i zwalniać wszystkich, którzy pracowali dla Michała Pyrzyka. Będą pracować ci, którzy pracować potrafią i się tej pracy nie boją. Natomiast niepotrzebne są nam Informatory Samorządowe. Umiemy mówić i pisać. Nie robimy błędów pisząc. Potrafimy sami przekazać mieszkańcom to, co przekazać chcemy. Zaoszczędzone pieniądze chcemy przeznaczyć na cele socjalne.

Czy ma pomysły inwestycyjne?

Pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto i niekoniecznie z tym budżetem. Inwestować to powinny firmy, które tutaj ze swoimi pieniędzmi przyjdą.

Co ze starówką słupecką?

Plan rewitalizacji jest opracowany od czasów burmistrza Banaszaka. I on leży już kilkanaście lat w szafach. Mówimy o tym już wiele lat, a tymczasem mamy taki stan słupeckiego rynku. I na tym smutnym rynku odbywają się smutne uroczystości dwa razy do roku z kwiatami, żeby oddać hołd.

Jak Jacek Bartkowiak widzi swoje szanse w wyborach?

Nie wiem jakie są szanse. Michał Pyrzyk rządzi już trzy kadencje więc może ludzie są już tym zmęczeni. Dostaję bardzo miłe gratulacje na fejsbuku, że zdecydowałem się kandydować. Trochę się czuję jak Andrzej Gołota, ostatnia nadzieja w białych, ale nie chciałbym skończyć tak jak on, tak że nie będę wyników podawał w procentach, ale jestem dobrej myśli.

Piotr Stróżyk

 

9 KOMENTARZE

 1. Na temat kierowania MDK pan akurat nie powinien zabierać głosu. Pan zastąpił p.Rafała Góreckiego, pomysłodawcę Prowincjonalii Słupeckich oraz organizatora wielu koncertów dla młodzieży. Co się stało z Prowincjonaliami ? Są a jakże tylko że we Wrześni. Pan obiecuje że nie będzie zwalniał dobrze pracujących ? To dla pana właśnie zwolniono poprzednika bo pan musiał gdzieś pracować a umiejętności starczyło tylko na MDK i to tylko pana zdaniem bo ja mam inne. Typowy pisowiec z pana i na koniec ,wydatki Urzędu Miasta zawsze są jawne. Pan natomiast musi po pisowsku rzucać
  błotem, zawsze się coś przyklei. Typowo po pisowsku. I dodam że nie jestem wyborcą PSL, PiSu też nie. Może jakimś biznesem by się pan zajął i zostawił miasto w spokoju. Takich Bartkowiaków mamy akurat w kraju przesyt.

 2. Czy Pan Bartkowiak jako kandydat na burmistrza ma pomysły inwestycyjne?

  Odpowiedź Pana Bartkowiaka:

  “Pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto i niekoniecznie z tym budżetem. Inwestować to powinny firmy, które tutaj ze swoimi pieniędzmi przyjdą”.

  Jak więc Pan Bartkowiak zamierza postawić na rozwój miasta, jeżeli uważa, że pomysły inwestycyjne to niekoniecznie miasto. Jak chce ściągać inwestorów, jeżeli nie ma pomysłu inwestycyjnego i już teraz sugeruje przerzucenie pomysłów inwestycyjnych na powiat.

 3. Wywlaszczenie nas czeka. Bartkowiak chce inwestowac choc miasto Slupca nie ma ani jednej wolnej dzialki na wlasnosc…

 4. Klamia z tymi pieniędzmi na basen co to niby PiS je zorganizował. 3 800 000 dotacji do basenu to zasluga Pana Pyrzyka.

 5. Pan Bartkowiak, jeśli zostanie burmistrzem, nie będzie rozmawiał z ludźmi, którzy nie będą Jego ludzmi. Wyborca, który ma odmienne poglądy niż Pan Bartkowiak jest trollem zielonym i nie należy z nim dyskutować. Cynizm, arogancja, kpina z drugiego człowieka, brak szacunku to właśnie Pan Bartkowiak. Czy potrzebny nam taki burmistrz? Nie zapominajmy, że reprezentuje On partię, w której ludzi nazywają “zdradzieckimi mordami”, a ich lider swego czasu powiedział do człowieka “spieprzaj dziadu”.

 6. Projekt rewitalizacji słupeckiej starówki to rok 2010. Pan Banaszak nie był już wtedy burmistrzem. Wytłumaczę więc Panu, Panie Bartkowiak… Rok 2010 to czas, gdy burmistrzem był Pan Pyrzyk. Dlaczego więc Pan kłamie, że projekt opracowano za kadencji Pana Banaszaka? Co zostało zrobione pod rządami Pana Pyrzyka z tego projektu? Zmiana organizacji ruchu, Plac Bohaterów Warszawy, ulica Bóżnicza. Nie przystoją kandydatowi na urząd burmistrza takie kłamstwa.

 7. Zapoznałem się z programem Pana Jacka Bartkowiaka. Brzmi pięknie. Jak w bajce.

  Rodzi się jednak pytanie… Skąd Pan Bartkowiak weźmie na to pieniądze? Na slupca.pl w komentarzach pojawiają się sugestie, że można pozyskać pieniądze z funduszy europejskich.

  Nikt inny jak Prezydent Andrzej Duda wywodzący się z PiS powiedział na spotkaniu w Leżajsku, że Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota, z której niewiele dla Polaków wynika.
  Nie od dzisiaj wiadomym jest, że PiS jest zagorzałym przeciwnikiem pozostania Polski w Unii Europejskiej. PiS-owski rząd prowadzi taką politykę i głosi tak nienawistne teorie względem Unii, że prędzej czy później PiS, jeśli utrzyma się u władzy, wyprowadzi Polskę z tej Unii. Co to będzie oznaczać dla Polski? Zero jakichkolwiek pieniędzy z Europy. Zero. Nic.

  Budżet tak małego miasta jak nasze nie udźwignie ciężaru programu Pana Jacka Bartkowiaka. Od 1 stycznia 2018 roku na terenie Polski jest 930 miast. Wyobraźmy sobie, że każde z tych miast wyciąga ręce po finanse na tak rozdęty program jak ma Pan Bartkowiak. Do tego dochodzą miejscowości wiejskie, których w Polsce jest ponad 52 tysiące i pewnie w każdej z tych wsi jest kandydat na wójta, który obiecuje cuda na kiju, byle wygrać wybory. Póki jesteśmy w Unii one też mają prawo do unijnych pieniędzy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Pan Bartkowiak uzyska unijne fundusze na realizację wszystkich swoich obietnic wyborczych? Nie zapominajmy też, że jak już PiS wyprowadzi Polskę z Unii, to przy sięgającym bilion złotych zadłużeniu Polski, rząd nie da Panu Bartkowiakowi nic na realizację jego programu. Na tym nie koniec… Należy pamiętać też o wysuwanych przez pis-owski rząd Polski roszczeniach względem Niemiec za II wojnę światową. Takie roszczenia powodują, że jesteśmy w Europie odbierani jako nieprzewidywalni politycznie. PiS zmierza do naszej izolacji od Europy, podobnie jak to uczynił Orbán z Węgrami.

  Czy Pan Bartkowiak, jak już nikt w Europie nie będzie chciał z nami rozmawiać, sfinansuje realizację swoich wyborczych obietnic z własnych pieniędzy?

 8. Zastanawiam się, od którego Premiera Morawieckiego Pan Bartkowiak – jako ewentualny burmistrz – zamierza otrzymać pieniądze na realizację swoich obietnic wyborczych… Od tego Premiera Morawieckiego, który na konwencji wyborczej PiS w dn. 29 września 2018 r. obiecywał powiatowi słupeckiemu środki na rozwój tutejszej infrastruktury cyfrowej, w tym budowy sieci światłowodowej, czy od tego Premiera Morawieckiego, który w restauracji u Sowy mówił, że “trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapi**dalać za miskę ryżu”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ