Pijani kierowcy na drogach powiatu. Rekordzista miał 3 promile!

694
wyświetlenia

Pięciu kierowców na podwójnym gazie zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas minionego weekendu. Rekordzista miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo stróże prawa zatrzymali kierowcę motoroweru posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszystkich pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymali policjanci drogówki lub Komisariatu Policji w Kłecku. Jako pierwszy, w piątek, wpadł 55-letni mieszkaniec gminy Kłecko, który swoim volkswagenem kierował w miejscowości Wilkowyja. Jak się okazało podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłecku był kompletnie pijany – miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Jako drugiego, w sobotę również zatrzymali policjanci z Kłecka. 44-latek jechał osobowym renault megane i miał problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Powód? 3 promile alkoholu w organizmie. Trzeci, 27-letni mieszkaniec Pobiedzisk w niedzielę w miejscowości Wierzyce kierował motorowerem marki Baron mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzn posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Czwarty, 54-letni mieszkaniec Pobiedzisk kierujący citroenem, niecałe dwie godziny później również został zatrzymany w miejscowości Wierzyce. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie wykazało w jego organizmie 1,3 promila. Piąty, 35-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo kierując oplem astrą, w godzinach wieczornych został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Michalcza. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Kłecka badanie wykazało 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego podczas weekendu na ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Gniezna, który kierował motorowerem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ