Pełne radości 25 – lecie „Trójki”

1034
wyświetlenia

Nie wiadomo czy to osobowość dyrektora szkoły, Agnieszki Orchowskiej czy pozytywna energia całej kadry i pracowników zatrudnionych w szkole spowodowały, że uroczystość obchodów 25 – lecia szkoły stała się wspaniałym pełnym radości spotkaniem dzieciaków, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Od początku dało się odczuć niezwykle pozytywną atmosferę pomiędzy ludźmi, która przecież znikąd się nie bierze. Oczywiście na początku, jak tego wymaga etykieta, dyrektor Agnieszka Orchowska w bardzo przejrzysty i jasny sposób opowiedziała historię szkoły. Przedstawiła historię pracy kolejnych dyrektorów szkoły i historię rozwoju placówki.

Z expose Agnieszki Orchowskiej dowiedzieliśmy, że szkoła jest otwarta na nowości i wyzwania, jakie oświacie stawiają czasy współczesne. W szkole nastąpił duży rozwój szeroko pojmowanej informatyzacji. Nauczyciele przystępują do wielu projektów, między innymi Wirtualna Encyklopedia Wielkopolan. Dzięki zaangażowaniu pedagogów i dzieci w encyklopedii znaleźli się słupczanie, którzy w sposób szczególny przyczynili się do rozwoju naszego kraju. Nauczyciele „Trójki” chętnie współuczestniczą albo sami tworzą wszelkiego rodzaju innowacje.

Nastąpiło wręczenie różnych nagród i wyróżnień. Wręczono 10 nagród „Przyjaciela Trójki” prywatnym osobom i instytucjom, przyznano wyróżnienia pracownikom administracji i obsługi, a także wyróżniającym się nauczycielom.

W dalszej części burmistrz miasta Michał Pyrzyk razem z przewodniczącym komisji oświaty Tadeuszem Markiewiczem wręczyli nagrody samorządowe Agnieszce Orchowskiej i Annie Bartczak, a także rower, który ufundowali radni miejscy dla szkoły jako sprzęt, który ma służyć do nauki przy egzaminach na kartę rowerową.

Całość zakończyła się występami dzieci wymieszanymi z występami rodziców, które w efekcie zamieniły się we wspólne szaleństwo na scenie. Muzyczną oprawę wydarzeniu zapewnił Krystian Bartczak i zespół szkolny Dariusza Dobersztyna. Fantastyczny Jubileusz.

Piotr Stróżyk

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ