Pełna radości Noc Świętych w Wawrzyńcu!

1406
wyświetlenia
Zapatrzeni w niebo...

Prawdziwą przyjemnością jest iść wieczorem do miejsca, które kojarzy się od dawna z powagą i dramatami i zobaczyć uśmiechnięte twarze dorosłych i roześmiane twarze dzieciaków. Ktoś powiedział, że piękno miejsca tworzą ludzie, a nie samo miejsce. W środę 31 października podczas X Nocy Świętych w kościele p.w. św. Wawrzyńca i na słupeckim rynku było pięknie z powodu będących tam radosnych uśmiechów.

Coroczna Noc Świętych rozpoczęła się od nabożeństwa podczas, którego można było zobaczyć walkę bokserów na ringu symbolizującą codzienność życia. Jak komentuje przedstawienie ks. Krzysztof Szkopek: “Tak było w naszej ojczyźnie i tak pewnie jest jeden przeciwko drugiemu. Ale dalej pojawia się ktoś, kto niszczy podział. Pozwala spojrzeć na człowieka jak na brata. Zazwyczaj podziały, które są w nas wynikają z niechęci, chciwości, która niszczy. Dzisiaj ukazany został Jezus, jako chleb łączy wszystkich. Była też pokazana scenka z ks. Jerzym Popiełuszko, który w wigilię potrafił wyjść z opłatkiem do milicjantów i żołnierzy. W tamtych czasach reżimu niesamowita postawa.”
Po nabożeństwie przygotowanym między innymi przez uczniów słupeckiego “Ekonomika” wszyscy przemaszerowali na słupecki rynek, gdzie czekały kolejne skromne ale sympatyczne atrakcje. Młodzież i dzieciaki została poczęstowana pysznymi eklerkami, a dla wszystkich uczniowie “Ekonomika” pod kierunkiem niezastąpionej kuchmistrzyni Anny Rajzner przygotowali zupę – krem z dyni. Trzeba przyznać, że pomimo nieekskluzywnej atmosfery pleneru zupa była daniem o tak wykwintnym smaku, co potwierdzało stare powiedzenie, że pozory mylą. Wspaniała impreza zakończona subtelnym ale atrakcyjnym pokazem fajerwerków.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. Ludziom może i się podobało, zwierzakom niekoniecznie. Następnym razem proponuję zrezygnować z fajerwerków, ewentualnie zastąpić je czymś, co nie stresuje wszystkich zwierząt w mieście i okolicach.

  2. w imie boze lamanie prawa uchodzi na sucho. organizatorzy dali przyklad wlasciwego postepowania maloletnim uczestnikom. zenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ