Pełna radości Noc Świętych w Wawrzyńcu!

1285
wyświetlenia
Zapatrzeni w niebo...

Prawdziwą przyjemnością jest iść wieczorem do miejsca, które kojarzy się od dawna z powagą i dramatami i zobaczyć uśmiechnięte twarze dorosłych i roześmiane twarze dzieciaków. Ktoś powiedział, że piękno miejsca tworzą ludzie, a nie samo miejsce. W środę 31 października podczas X Nocy Świętych w kościele p.w. św. Wawrzyńca i na słupeckim rynku było pięknie z powodu będących tam radosnych uśmiechów.

Coroczna Noc Świętych rozpoczęła się od nabożeństwa podczas, którego można było zobaczyć walkę bokserów na ringu symbolizującą codzienność życia. Jak komentuje przedstawienie ks. Krzysztof Szkopek: “Tak było w naszej ojczyźnie i tak pewnie jest jeden przeciwko drugiemu. Ale dalej pojawia się ktoś, kto niszczy podział. Pozwala spojrzeć na człowieka jak na brata. Zazwyczaj podziały, które są w nas wynikają z niechęci, chciwości, która niszczy. Dzisiaj ukazany został Jezus, jako chleb łączy wszystkich. Była też pokazana scenka z ks. Jerzym Popiełuszko, który w wigilię potrafił wyjść z opłatkiem do milicjantów i żołnierzy. W tamtych czasach reżimu niesamowita postawa.”
Po nabożeństwie przygotowanym między innymi przez uczniów słupeckiego “Ekonomika” wszyscy przemaszerowali na słupecki rynek, gdzie czekały kolejne skromne ale sympatyczne atrakcje. Młodzież i dzieciaki została poczęstowana pysznymi eklerkami, a dla wszystkich uczniowie “Ekonomika” pod kierunkiem niezastąpionej kuchmistrzyni Anny Rajzner przygotowali zupę – krem z dyni. Trzeba przyznać, że pomimo nieekskluzywnej atmosfery pleneru zupa była daniem o tak wykwintnym smaku, co potwierdzało stare powiedzenie, że pozory mylą. Wspaniała impreza zakończona subtelnym ale atrakcyjnym pokazem fajerwerków.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. Ludziom może i się podobało, zwierzakom niekoniecznie. Następnym razem proponuję zrezygnować z fajerwerków, ewentualnie zastąpić je czymś, co nie stresuje wszystkich zwierząt w mieście i okolicach.

  2. w imie boze lamanie prawa uchodzi na sucho. organizatorzy dali przyklad wlasciwego postepowania maloletnim uczestnikom. zenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.