Pelikan Niechanowo podsumował sezon 2017/2018

618
wyświetlenia

W poniedziałek 25 czerwca na Plantach w Niechanowie odbyły się skonsolidowane treningi wszystkich grup młodzieżowych Pelikana Niechanowo. Po ich zakończeniu i dołączeniu rodziców oraz drużyny seniorów odbyła się wspólna, krótka uroczystość podsumowująca zakończony właśnie sezon.

W spotkaniu udział wziął m.in. Pan Tadeusz Tomaszewski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w naszym Klubie, a także jeden z inicjatorów powołania do życia Klubu oraz oczywiście Zarząd Klubu z Prezesem Robertem Prawniczakiem na czele. Po krótkich przemówieniach, gdzie zarówno Prezes jak również Pan Tomaszewski składali podziękowania zawodnikom za zaangażowanie, trenerom za ciężką pracę w tym sezonie oraz rodzicom za wsparcie, przyszedł czas na biesiadowanie. Każdy mógł zasmakować kiełbaski z grilla, przygotowywanej przez Wiceprezesa Karola Krzyżaniaka, czy pysznych słodkości przygotowanych przez mamy naszych małych piłkarzy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, choć pogoda może nie rozpieszczała. Każdy jednak wyszedł z uśmiechem na twarzy, gotowy do dalszej pracy na rzecz rozwoju Klubu i promowania naszej „małej ojczyzny”.

Podsumowując wyniki grup młodzieżowych Pelikana w sezonie 2017/2018 można śmiało stwierdzić, iż był to dobry i przełomowy sezon. Poniżej kilka szczegółów:

Młodzicy prowadzeni przez trenera Piotra Tamula zajęli 3 miejsce w lidze, tracąc do lidera Nielby Wągrowiec zaledwie trzy punkty. Widać systematyczny postęp w grze zespołu, a ciężka i mozolna praca na treningach przynosi wymierne efekty. Drużyna nie będzie miała przerwy wakacyjnej jeśli chodzi o treningi, gdyż już w sobotę 30 czerwca udaje się do Łeby na obóz. Jest to zarazem pierwszy w historii działalności Klubu wyjazd grupy młodzieżowej na obóz. Zawodnicy będą szlifować formę pod bacznym okiem trenera Tamula, by w przyszłym sezonie jeszcze poprawić osiągnięty wynik.

Druga nasza grupa uczestnicząca w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej to Orlicy prowadzeni przez trenera Andrzeja Stefańskiego. Jest to zespół debiutujący w tym sezonie w rozgrywkach. Tutaj również należy stwierdzić, że mimo pierwszego sezonu w lidze zespół pokazał się z dobrej strony i nie był „chłopcem do bicia”. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego potrafili przeciwstawić się zespołom Mieszka Gniezno czy Piasta Kobylnica. Na pewno dla nich to spore doświadczenie, a ciężka praca na treningach przyniesie jeszcze lepszy skutek w nadchodzącym sezonie. Teraz Orlicy będą mieli krótką przerwę wakacyjną, a do zajęć powrócą w połowie lipca.

Trzecia grupa Pelikana to tzw. „początkująca” z rocznika Młodzik D1, a więc rocznik 2007, w którym trenują również dziewczynki. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Kościańskiego działa od początku rundy wiosennej. Zwiększa się liczebność tej grupy, która jeszcze nie była zgłoszona do rozgrywek ligowych. Podopieczni Zbyszka Kościańskiego brali udział w szeregu turniejów towarzyskich organizowanych na terenie naszego powiatu, gdzie zbierali cenne doświadczenie. Docelowo również ta grupa ma zostać zgłoszona do rozgrywek pod szyldem WZPN-u.

Także nasi trenerzy nie spoczywają na laurach i ciągle podnoszą Swoje kwalifikacje. W czerwcu kurs trenerski UEFA C ukończyli Andrzej Stefański oraz Zbigniew Kościański, czego serdecznie im gratulujemy.

Cieszy rosnąca liczba dzieci i młodzieży trenująca w naszym klubie. W tej chwili to już ponad pięćdziesięciu młodych adeptek i adeptów piłki nożnej reprezentująca zielono – czarne barwy. A ciągle trwa nabór do wszystkich grup Pelikana.

źródło: GLKS Pelikan Niechanowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ