Październikowe zmagania sportowe SP Kowalewo Opactwo!

180
wyświetlenia

20 października w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach startowało 76 zawodniczek z 8 szkół podstawowych. SP Kowalewo Opactwo reprezentowali: Nikodem Paszek, Szymon Ławniczak, Alex Reks, Artur Reks, Wojciech Zaparty, Ignacy Ucinek, Kacper Królak, Mateusz Przybysz, Miłosz Krzosek, Antoni Łyskawa. Zawody rozgrywano po raz pierwszy w liczebności 3+1 systemem w 2 grupach ,,każdy z każdym” i nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: Kowalewo- Zagórów 0:0 Ratyń- Kowalewo 2:0 Kowalewo- Łukom 0:2 Ostatecznie zajmując 7 miejsce. Zwyciężyła szkoła podstawowa z Zagórowa. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze drużyny puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. Zawody przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy przy współpracy z nauczycielem szkoły podstawowej w Kowalewie Opactwie.

22 października w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach startowało 45 zawodniczek z 5 szkół podstawowych. SP Kowalewo Opactwo reprezentowały: Helena Wróblewska, Antonina Wojciechowska, Klaudia Ziółkowska, Gabriela Sobieraj, Zofia Walczak, Zofia Misołajties, Daria Jarońska i Katarzyna Kierkowska. Zawody rozgrywano po raz pierwszy w liczebności 3+1 systemem,,każdy z każdym” i uzyskano następujące wyniki: Łukom- SP3 Słupca 1:0 Lądek- Zagórów 2:1 SP1- Kowalewo 1:1 Lądek – Łukom 0:0 Kowalewo- Zagórów 0:1 Lądek- SP3 Słupca 1:0 Łukom- Kowalewo 2:0 SP3 Słupca- Zagórów 3:0 Kowalewo- Lądek 0:1 Łukom- Zagórów 1:0 Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze drużyny puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. Zawody przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy przy współpracy z nauczycielem szkoły podstawowej w Kowalewie Opactwie.

27 października uczniowie SP Kowalewo Opactwo w składzie: PIOTR RATAJCZYK, JAKUB SMUŚKIEWICZ, DOMINIKA LENARTOWSKA, JULIA KAŹMIERCZAK uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Hali Sportowej w Słupcy. W zawodach startowały zawodniczki i zawodnicy z 7 szkół podstawowych. Chłopcy uzyskali 4 miejsce a dziewczęta 5.

29 października uczniowie SP Kowalewo Opactwo w składzie: ARTUR REKS, ALEX REKS, WOJCIECH ZAPARTY uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci, które odbyły się w Hali Sportowej w Słupcy. W zawodach startowały zawodniczki i zawodnicy z 7 szkół podstawowych. Chłopcy uzyskali miejsce V-VII.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ