Patronat Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nad LO w Słupcy

340
wyświetlenia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 15.11.2021r. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu objął patronatem klasy humanistyczne naszego Liceum. Podpisanie porozumienia odbyło się na Wydziale Historii w budynku Collegium Historicum .

Dyrektor Tadeusz Raczkowski w tym dniu podpisał porozumienie o współpracy z poznańską uczelnią. Spotkanie odbyło się w znakomitym gronie. Władze uczelni reprezentowali :
Prorektor UAM ds. studentów i kształcenia prof. dr hab. Joanna Wójcik; Dziekan Wydziału Historii prof. dr hab. Józef Dobosz; Prodziekan Wydziały Historii ds. Jakości Kształcenia prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza, Pełnomocniczka Dziekana Wydziału Historii ds. współpracy ze szkołami prof. UAM dr hab. Agnieszka Jakuboszczak. Nawiązanie naukowej współpracy LO z UAM w Poznaniu bardzo nas cieszy, tym bardziej, że największa część absolwentów wybiera studia na tej renomowanej poznańskiej uczelni.
Także 15. 11 .2021 r. w ramach współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu uczniowie naszego LO, tegoroczni maturzyści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach przygotowanych specjalnie dla nich przez pracowników naukowych Wydziału Historii. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu Pana profesora Jana Miłosza „ Sól nie tylko z Wieliczki – stare i nowe funkcje kopalni soli” oraz prelekcji doktor Anety Liwerskiej-Garsteckiej ,,Kąpiele lecznicze w starożytności”. Po wykładach uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych w ,,średniowiecznej aptece”, gdzie zapoznano ich ze sposobem wytwarzania kosmetyków i leków według starodawnych receptur. Okazało się, że produkty te pod wieloma względami nie ustępują wytwarzanym współcześnie, a wiedza naszych przodków była imponująca . Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z procesem produkcji, ale również sami wykonali mydła zapachowe, kremy i napary ziołowe. Koordynatorem podjętych działań jest nauczyciel historii w LO Henryk Szurek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ