Pasowanie na ucznia w muzycznej i niezwykły koncert

945
wyświetlenia

Tradycyjnie przy okazji Dnia Nauczyciela w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupcy jest organizowane pasowanie na ucznia. W tym roku pasowanie rozpoczęła muzyka. Na scenie pojawiły się nauczycielki tej szkoły Natalia Janik – skrzypce i Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela.

Nie sposób opowiedzieć jak efektowne i silne wrażenie robi tak wielki kunszt wykonawczy. Miejmy nadzieje, że jest zaraźliwy i dzieci będą marzyć, żeby tak samo dobrze prezentować się na scenie.

Po występie rozpoczęła się część oficjalna , czyli pasowanie na ucznia. Dyrektor Witlewski ozdobionym wstążkami smyczkiem pasował po kolei każde dziecko na ucznia jak na rycerza, a Daria Witlewska i Agata Nowak wręczały już pasowanym drobne upominki.

Po pasowaniu i wspólnej fotografii rozpoczęła się druga część koncertu. Na scenie pojawiły się trudno już mówić o nich nauczyciele, po prostu mistrzynie w swoich instrumentach. Koncert rozpoczęła Julia Wizjan, nauczyciel fortepianu w słupeckiej szkole. Zagrała pozornie wesołe nuty w tak niezwykle mroczny i nostalgiczny sposób, że można było tylko zamknąć oczy i przenieść się w świat jej osobistych przestrzeni. Potem na scenie pojawiła się gwiazda eksperymentów na wiolonczeli Agnieszka Kova Kowalczyk, znana w środowisku polskiej muzyki rockowej. Na elektrycznej wiolonczeli ze swoim placem zabaw dookoła czyli z loopem i multiefektem wprowadziła słuchaczy na przemian w atmosferę medytacji i kontrapunktowych zmian z epoki Mike Oldfielda. A atmosfera gry rodem z późniejszych utworów Stinga. Na koniec trzy artystki zagrały razem wiązankę melodii filmowych dla pierwszaków na takim poziomie dowolnej interpretacji, że narzuca się tylko jedno pytanie. Jeżeli tak graja nauczyciele słupeckiej szkoły to jak za 6 lat będą grali ich uczniowie?

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.