Pasowanie na ucznia w PSM Słupca 2020/2021 i “Koncert Niespodzianka”.

438
wyświetlenia

W poniedziałek 12 października w słupeckiej Państwowej Szkole Muzycznej odbyło się tradycyjne pasowanie na ucznia. W cyklu 6-letnim przyjęto w tym roku 20 uczniów a w 4-letnim 12 uczniów.

Tradycyjne pasowanie na ucznia jak każdego roku, zmieniają się tylko twarze dzieci na zdjęciach. Można by sądzić, że zwykłe wydarzenie, że wystarczy zrobić zdjęcia i całą sytuację zamknąć w kategorii dokumentacji imprez placówki. Ale nie można tak zrobić. To jedno z nielicznych miejsc, w którym zawsze na wrażliwego na sztukę człowieka czeka niespodzianka, prezent.
W poniedziałek 12 października tym prezentem była nowa nauczycielka skrzypiec Zuzanna Ogorzelec, która ze swoimi trzema koleżankami zagrała niezwykły koncert dla pierwszaków. Dzieci nie mogły zrozumieć w pełni wyjątkowych wykonań, świetnie dopracowanej dynamiki kwartetu i atmosfery. Tak jak płatki śniegu potrafią przykryć brzydkie elementy miasta i stworzyć na chwilę piękny pejzaż, tak dźwięki, które popłynęły ze sceny auli zaprószyły na moment wszystko, co niepotrzebne i skupiły uwagę na tym co najważniejsze. Na muzyce.
W tej placówce każdy dzień bywa kolejną niespodzianką. Może dlatego warto chodzić tam na każdy koncert.
Kwartet stanowiły:
Zuzanna Ogorzelec – pierwsze skrzypce
Paulina Skorodziej – drugie skrzypce
Julia Polowczyk – altówka
Marcelina Murawska – wiolonczela

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ