Pasjonat dużych motocykli Andrzej Rosołowski na Zlocie VTX!

458
wyświetlenia

W ostatni weekend, 12 – 14 czerwca 2020, słupecki pasjonat motocykli Andrzej Rosołowski spędził na ogólnopolskim mini zlocie Grupy Motocyklowej VTX Polska.

Planowany na 1 czerwca XX zlot w okolicach Zakopanego z powodu pandemii nie odbył się i został przełożony na wrzesień. Mimo trudności zwolennicy motocykli VTX ( czopery o poj. 1300, 1800 )postanowili spotkać się na mini zlocie w Czempiniu w budynku Polskiego Związku Łowieckiego. Zlot zorganizował Grzegorz “Augan” Mikołajczyk.
Przyjechało około 30 osób. Jak opowiada Andrzej Rosołowski największym hitem zlotu była wizyta w miejscowości Fiałkowo około 40 km od Czempinia w stronę Poznania. Tam w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów znajduje się Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa. W tzw muzeum motocykli Andrzej podziwiał egzemplarze maszyn z epoki PRL i wcześniejszych. Można tam obejrzeć około 100 eksponatów-samochodów z epoki PRL i 333 motocykle. Warto wspomnieć, że właściciel jest jednym z pomysłodawców i tych, którzy wprowadzili w życie zawód mechanika motocyklowego.
Grupa VTX Polska liczy około 300 osób, a jak się prezentują na dużych zlotach można zobaczyć w podanym linku z jednego z nich – Andrzej na XVII zlocie VTX
Grupa VTX organizuje czasami wśród swoich członków podróże np. motocyklem przez USA, w jakiej również brał udział słupczanin Andrzej Rosołowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ