Paliła się sala OSP Kamień!

1374
wyświetlenia

Miniony wieczór był dla OSP niespokojny i na pewno zapisze się w historii naszej jednostki. Gdy słyszymy alarm w telefonie, bądź syrenę strażacką wiemy, że komuś dzieje się krzywda i potrzebuje naszej pomocy.

Po godz. 20:30 osoby znajdujące się w sklepie w Kamieniu poczuły dym. Zgłosiły ten fakt na straż pożarną i zawyły syreną alarmową. Na miejscu pojawili się pierwsi strażacy z naszej jednostki. Wyjechaliśmy zastępem GCBA i przez radiostację do PSP w Słupcy przekazaliśmy wstępne rozpoznanie. Zadymiona była cała sala. Został odłączony prąd i strażacy w aparatach ochronnych dróg oddechowych weszli do środka. Zerwali część paneli sufitowych, aby dostać się do źródła ognia, który ugasili za pomocą gaśnic proszkowych.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Słupca i po jednym zastępie z OSP Drążna i Wilczna. Za pomocą wentylatorów oddymiono pomieszczenia sali OSP. Do dogaszania również użyto gaśnic. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i został on ugaszony w początkowej fazie. Spaleniu uległa część instalacji elektrycznej, więźba dachowa i panele sufitowe. Więcej informacji podamy w późniejszych postach

Inf OSP Kamień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ