OSP Słupca nadal w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczego

603
wyświetlenia

W czwartek 23 lipca miał miejsce akt ponownego włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Jest to kontynuacja procesu, który został zapoczątkowany 4 maja 2015 (dokładnie w dzień św. Floriana – patrona strażaków), kiedy to po raz pierwszy słupecka jednostka decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
Dzisiejszy akt to efekt wieloletniej, wzorowej, sumiennej i niezwykle trudnej służby strażaków ochotników na rzecz lokalnej społeczności, którzy często z narażeniem własnego życia i zdrowia ratowali inne osoby i ich dobytek. Traktuję to także jako ukoronowanie wieloletniej, owocnej współpracy Gminy Miejskiej Słupca z tutejszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dlatego też dziś moje szczególne podziękowania kieruję na ręce Pana Piotra Rogowicza Prezesa OSP w Słupcy, członków zarządu oraz wszystkich strażaków ochotników. Dziękuję za poświęcenie i wkład w rozwój słupeckiej jednostki. Podziękowania kieruje również w stronę Pana Rafała Chmiela Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej i wszystkich zawodowych strażaków. Dziękuję za dotychczasową współpracę i pomoc w codziennej działalności OSP Słupca – pisze na swojej tablicy fb burmistrz Michał Pyrzyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ