Osobliwa wystawa Biblioteki Miejskiej przy fontannie

571
wyświetlenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza do zwiedzania wystawy mobilnej “Raz, dwa, trzy – czy ta my”, przygotowanej przez Instytut Książki. (od 13 do 26 września – przy fontannie)!

To poświęcona literaturze dziecięcej i czytelnictwu dzieci wystawa, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na znaczenie czytania w rozwoju dziecka, prezentacja ciekawych lektur dla najmłodszych, a także przybliżenie kampanii społecznej Instytutu Książki, “Mała książka – wielki człowiek”.
Ekspozycja zwraca uwagę rodziców na znaczenie czytania w rozwoju dziecka, prezentuje ciekawe lektury dla najmłodszych, a także przybliża kampanię społeczną Instytutu Książki, “Mała książka – wielki człowiek”, w której biblioteka uczestniczy. Mamy okazję poznać całą plejadę autorów książek dla dzieci i ilustratorów, m.in.: nagrodzoną niedawno prestiżową Bologna Ragazzi Award, pochodzącą ze Słupcy, Dominikę Czerniak-Chojnacką za książkę “Kominiarz/piekarz”, wyróżnioną w konkursie Polskiej Sekcji IBBY i Instytutu Książki Joannę Bartosik – seria “RAZ – DWA – TRZY”, Rafała Witka i Emilię Dziubak – “Koala nie pozwala”, Wojciecha Widłaka i Elżbietę Wasiuczyńską – seria “Pan Kuleczka”, Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak – seria “Basia” czy takich klasyków jak duety: Maria Terlikowska i Stefan Zamecznik oraz Czesław Janczarski i Zbigniew Rychlicki – “Miś Uszatek”. Siedem plansz obrotowych w formie książki i jedna w formie walca, która układa się w literacką opowieść to dodatkowe atrakcje tej ciekawej wystawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ