Osiem nowych autobusów dla MZK

782
wyświetlenia

W poniedziałek, 2 października, W Urzędzie Miejskim w Koninie została podpisana umowa na „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego”. Oznacza to, że już w grudniu MZK dysponować będzie 8 nowymi, 12-metrowymi autobusami.

W spotkaniu udział wzięli Józef Nowicki, Prezydent Miasta Konina, Mirosław Pachciarz, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz ze strony Scania Polska S.A. – Andrzej Jaworski, dyrektor Sprzedaży Autobusów i Artur Wojtowicz, regionalny kierownik Sprzedaży Autobusów. Pojazdy, które kupił koniński MZK są bardzo nowoczesne, wykonane z aluminium oraz przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Autobusy spełniają także normę emisji spalin EURO 6. Wyposażone są między innymi w monitoring, automaty do sprzedaży biletów, klimatyzację
w całej przestrzeni pasażerskiej. Ponadto w każdym autobusie znajduje się panel LCD, wyświetlający trasę oraz kolejne przystanki. Komora silnika wyposażona jest w system detekcji i gaszenia pożarów. Autobusy dostarczone zostaną do 15 grudnia 2017r. Łączna wartość umowy to 9.817.368 zł (brutto). Dodajmy, że umowa realizowana jest w ramach projektu pt. „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ