Olga Łusiewicz najlepsza w Paryżu!

1159
wyświetlenia

W dniu 15 września 2019, Olga Łusiewicz, uczennica klasy fletu Anity Kmiecik z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy zdobyła I Nagrodę – Złoto, w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Paryżu, rywalizując w kategorii Virtuoso do lat 16, chociaż ma ich dopiero 13.

Młodzi muzycy grający na różnych instrumentach , byli oceniani w czterech kategoriach wiekowych . Nagranie do konkursu dokonane było w naszej szkole muzycznej i zgodnie z wymogami zostało zamieszczone na YouTube. Akompaniował Oldze Tadeusz Kmiecik. Olga znalazła się w grupie dziesięciu złotych i srebrnych medalistów wyłonionych przez międzynarodowe Jury , spośród 281 uczestników konkursu . Młodzi instrumentaliści wykonają recital w Paryżu w 2020r.Tam też odbędzie się ceremonia wręczenia nagród oraz szereg koncertów w prestiżowych salach koncertowych Paryża ( Cartot, Gaveau, Zenith, Teatr, kościół Madeleine). Przewidziane są także profesjonalne nagrania i zdjęcia.
To jest już druga tak prestiżowa Nagroda dla Olgi. Jest ona laureatką również I miejsca w Międzynarodowym Internetowym Konkursie North International Competition – Sztokholm, London w 2017r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ