“Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” w Bibliotece Pedagogicznej

636
wyświetlenia

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pracownice biblioteki pedagogicznej przeprowadziły zajęcia edukacyjne z wychowankami słupeckich przedszkoli. Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest właśnie bliski kontakt z książką jako słowem pisanym.
Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Bajka w Słupcy, Niepublicznego Przedszkola Miś Uszatek w Słupcy i Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Słupcy miały możliwość poznania wielu utworów literackich i na ich podstawie z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zajęciach i uczyły się bawiąc.
Tematem przewodnim było: „Z dzieckiem w świat wartości – czytanie wrażeniowe”. Cały cykl zajęć opierał się o książkę „Bardzo głodna gąsienica” oraz autorską interpretację czytania wrażeniowego. Podczas jego trwania przedszkolaki ćwiczyły motorykę małą, rozwijały wyobraźnię i uczestniczyły w zabawach aktywizujących, które sprawiały im dużo radości i śmiechu. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki i obiecały odwiedzić bibliotekę ponownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ