Ogólnopolski Konkurs na “Najtroskliwszy Ogród Permakultury”!-zgłoszenia

504
wyświetlenia
Fot. Zielone Wiadomości

Głos Słupcy zaprasza Słupczan i Wielkopolan do udziału w konkursie na “Najtroskliwszy Ogród Permakultury”. Nowatorskim konkursem zainteresowała nas jego pomysłodawczyni Gabriela Morawska z Warszawy. Po zapoznaniu się z tematyką postanowiliśmy państwu przedstawić informacje o konkursie.

Link do strony konkursu: http://gdziejestwoda.pl/konkurs/
Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/734174977155135/

Permakultura czerpie z wielu dziedzin, takich jak rolnictwo ekologiczne, agroleśnictwo, zintegrowane rolnictwo, zrównoważony rozwój i ekologia stosowana. Nasz konkurs wpisuje się w globalny projekt, mający charakter edukacyjny i zakładający realizację samowystarczalnych ogrodów i i gospodarstw permakulturowych. Mogą one stać się wzorem do przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych tj. zanik bioróżnorodności, susze, ulewy, niedobory żywności i wody.

Są z nami edukatorzy – jurorzy:
– Monika Podsiadła http://permakultura.com.pl
– Wojciech Górny o Realnej Permakulturze www.permisie.pl
– Joanna Bojczewska EKOPOLETKO edible gardens design and education www.ekopoletko.wordpress.com
– AGRO-PERMA-LAB training Leaders in Agroecology www.agroekologia.edu.pl
– Dariusz Śmiechowski – architekt, realizator projektu ,,Otwarte sąsiedztwo”. Współzarządzanie przestrzenią miejską w partnerstwie publiczno-społecznym na przykładzie osiedla Jazdów w Warszawie” na którego terenie prowadzony jest od lat ogród społecznościowy https://jazdow.pl/wspolzarzadzanie/

O konkursie piszą nasi patroni medialni: Zielone Wiadomości, magazyny Burda Media Przepis na Ogród i Mój Piękny Ogród,
https://zielonewiadomosci.pl/news/konkurs-na-najtroskliwszy-ogrod-permakultury/
https://cohoto.net/wydarzenie/79

Filarem tej aktywności jest wspólna nauka troskliwego podejścia do całego świata natury, oraz odbudowa więzi między ludźmi i naturą poprzez praktykowanie permakultury. Uczestnictwo w konkursie ogrodników daje możliwość wsparcia merytorycznego, rozwoju umiejętności oraz prezentacji swoich osiągnięć w postaci wzorcowych ogrodów Permakultury.

Ogród zgłaszany do konkursu powinien być utworzony i prowadzony w oparciu o podstawowe zasady Permakultury: TROSKA O ZIEMIĘ, TROSKA O INNYCH, SPRAWIEDLIWY PODZIAŁ, oraz WSPÓLNOTA DZIAŁAŃ.
W tym metodami: bez orania, bez kopania, bez sztucznych środków ochrony i nawożenia roślin, bez użycia gleby torfowej, przy zastosowaniem ściółkowania i dobrego sąsiedztwa roślin, oraz z oszczędnym użyciem wody i energii.

Termin
Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmujemy do 21 września 2020 r. za pomocą formularza na stronie konkursu i po zapoznaniu się z jego regulaminem http://gdziejestwoda.pl/konkurs/

Nagrody
– książki nt. Permakultury
– kwartalna prenumerata magazynu Zielone Wiadomości
– roczna prenumerata magazynu Przepis na Ogród
– roczna prenumerata magazynu Mój Piękny Ogród
– książki wydawnictwa Burda Media o tematyce ogrodowej
– talony na nasiona ekologiczne
– kurs Permakultury- rabat 10% na PV do 10 kW od sponsora konkursu prOZEko-instal.pl
Konkurs | Gdzie jest woda
Permakulturowy tęczowy wąż Permakultura – czym jest? Permakultura stosowana jest z powodzeniem w rolnictwie, jak i przy projektowaniu domów i wiosek, systemów energetycznych i przy gospodarowaniu odpadami, a nawet w tworzeniu mniej namacalnych struktur jak grupy społeczne, programy nauczan…
gdziejestwoda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ