Odpalili 100 rac dla Powstańców Wielkopolskich

1071
wyświetlenia

Po `16.30 odbyło się na słupeckim Targowisku Miejskim odpalenie 100 rac z okazji 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Organizatorzy wydarzenia Adrian Rosiński i Magdalena Strzelczyk pod czujnym okiem zastępu OSP KSRG Słupca przeprowadzili ten patriotyczny performance.

Po przeczytaniu wielu negatywnych na ten temat komentarzy, które znalazły się pod linkiem do wydarzenia na fejsbukowej tablicy Głosu Słupcy można było zdziwić się sympatyczną i miłą atmosferą jaka panowała na placu targowiska. Co do uczestników nie tylko było ich wielu ale ale rekrutowali się z całkiem różnych środowisk od młodzież poprzez mamy z dziećmi do urzędników. Po wyśpiewaniu hymnu rozpalono race. Widowisko nie trwało długo ale wszystkim się podobało.
Łączymy się w ten sposób z innymi patriotami w całej Polsce, żeby uczcić pamięć Powstania Wielkopolskiego. Zabraliśmy się trochę za późno za organizację. Gdyby było więcej czasu zorganizowalibyśmy mszę, a może jakiś bieg Powstańców Wielkopolskich. Z braku czasu jest tylko iluminacja świetlna. To wydarzenie ma charakter aktywny, młodzieńczy. Wielu ludziom się to nie podoba ponieważ kojarzą to z jakimiś negatywnymi wydarzeniami, ale my chcieliśmy to uczcić właśnie w ten sposób. Aktywny i młodzieńczy – mówi współorganizatorka Magdalena Strzelczyk.

Piotr Stróżyk

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ