Oddano chodnik w Jaroszynie-Mieszkańcy są zadowoleni

1462
wyświetlenia

W piątek, 17 maja 2018  po dokonaniu oględzin technicznych wykonanych robót oraz po przeanalizowaniu dokumentów przy obecności przedstawicieli: Powiatu, Gminy oraz Wykonawcy podpisano protokół odbioru ostatecznego robót związanych z przebudową drogi powiatowej nr 3090P w zakresie budowy chodnika dla pieszych w m. Jaroszyn, na podstawie której Gmina udzieliła Powiatowi pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 300 000 zł z przeznaczeniem na realizację powyższego zadania.

Wykonanie robót budowlanych powierzono Firmie Remontowo – Budowlanej Budmar z Rozalina. Zakończenie robót związanych z budową chodnika wykonawca zgłosił 27 kwietnia 2018, ponad miesiąc przed planowanym terminem. Wartość odbieranych robót to 677 724,10 zł.
W ciągu chodnika dla pieszych o długości 535 m i szerokości 2 m wybudowanych zostało ponad 20 indywidualnych zjazdów do posesji oraz zatoka autobusowa.
Powierzchnia nowych nawierzchni z brukowej kostki betonowej to ponad 2 tys. m2
Na długości budowanego chodnika poszerzono jezdnię drogi powiatowej nr 3090P do 6,0 m.
W celu prawidłowego odwodnienia nawierzchni drogowych pod zjazdami do posesji i na pola uprawne ułożono łącznie 140 mb rur Ø400 mm, wybudowano 12 sztuk studzienek wodnościekowych z przykanalikami oraz dodatkowo odtworzone zostało ponad 1,1 km rowu drogowego.

Mieszkańcy wsi z sołtys sołectwa Jaroszyn, Janiną Zomer, złożyli serdeczne podziękowania za wykonanie chodnika i związanych z nim wszelkich prac poprawiający bezpieczeństwo mieszkańców, ale także poprawiających wizerunek wsi. Starosta Mariusz Roga, oraz wójt Artur Miętkewicz wyrazili chęć dalszej współpracy.

Inf i fot Starostwo Powiatowe

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko pięknie tylko jak to bywa w naszej wspaniałej Polsce wszystko robi sie na pokaz pod wybory a nie żeby to służyło latami. Droga w opłakanym stanie, do remontu ale chodnik jest i każdy zadowolony. A druga sprawa to widzę że Jaroszyn jest podzielony na stronę lepszą właśnie tam gdzie ludziom zrobili chodnik, ładne wjazdy do posesji, rowy z przepustami i tą stronę gorszą gdzie nie robi się nic, gdzie też mieszkają ludzie którzy chcą godnie żyć i poruszać się bezpiecznie po drodze która nie ukrywajmy jest bardzo ruchliwą i niebezpieczną drogą. Tam też są dwa przystanki i plac zabaw na który dzieci chciały by bezpiecznie chodzić…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ