Obchody Dnia Papieskiego w Młodojewie

735
wyświetlenia

W środę 16 października cała społeczność Szkoły Podstawowej w Młodojewie świętowała Dzień Patrona – Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się uroczystą akademią podczas której uczniowie przybliżyli wszystkim zebranym sylwetkę Wielkiego Polaka.

Po obchodach w szkole uczniowie klas od II do VII oraz nauczyciele udali się z wizytą do Kruszwicy. Zwiedzanie legendarnej stolicy Polski rozpoczęto od rejsu statkiem „Rusałka” po Jeziorze Gopło, następnie zwiedzanie romańskiej kolegiaty Św. Piotra i Pawła, a na koniec zwiedziliśmy podziemia zamku oraz zaliczyliśmy wejście na Mysią Wieżę, której nazwa wiąże się z legendą o królu Popielu.
Dzień później, 17 października odprawiona została Msza św. z okazji Dnia Patrona Szkoły w intencji uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w kaplicy parafialnej w Młodojewie.

Obchody Dnia Papieskiego w Młodojewie
Wczesniej w niedzielę 13 października 2019 roku odbył się XIX Dzień Papieski. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.
Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowali część artystyczną upamiętniającą Wielkiego Polaka, którą zaprezentowali dla społeczności lokalnej podczas uroczystej mszy św. w kaplicy parafialnej w Młodojewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ