O zwierzętach i 500 +

995
wyświetlenia
SONY DSC

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz dyskusja nad komisjami szacującymi straty w rolnictwie oraz program 500 + to główne tematy poruszane na kolejnym spotkaniu Związku Gmin.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt uchwalany jest co roku. Podczas zebrania uwagi od radnych przekazał burmistrz miasta Michał Pyrzyk. W jednym z punktów zawarty jest zapis – urzędy po przyjęciu zgłoszenia i sprawdzeniu jego zasadności informują schronisko dla bezdomnych zwierząt o konieczności odłowienia zwierzęcia -. Jak przekazał burmistrz, radni uważają, że nie ma potrzeby sprawdzania zasadności, gdyż takie zgłoszenia są przyjmowane zazwyczaj telefonicznie i z reguły są zasadne. Wójtowie i burmistrzowie zgodzili się z tą sugestią – sprawdzanie zasadności zostanie wykreślone. Kolejne dwie propozycje słupeckich radnych zostały odrzucone z uwagi na niezgodność z uchwałą.

Sporo czasu włodarze gmin poświęcili na komisje rolnicze związane z szacowaniem strat po przymrozkach. – U nas radni już pytają co z komisjami. By jak najszybciej ruszać w teren – mówiła wójt Grażyna Kazuś. – Według instytutu przymrozków nie było – mówił burmistrz Pyrzyk. Wójtowie sceptycznie zapatrują się na komisje „przymrozkowe”. – Tak jak było z komisjami suszowymi. Komisje nie są nasze, są wojewody. Ale to pracownicy nasłuchali się od rolników najbardziej. Aż zal było tych ludzi. Co mogli to zrobili, napracowali się za darmo w terenie a i tak nic z tego nie wyszło. Wciąż nie ma czytelnych zasad co do szacowania. Jak komisja ma wyjść w teren to musi wiedzieć po co. Jak wojewoda coś zarządzi wtedy komisje będą pracować – mówili.

więcej w Głosie Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ