Nowy termin wykonania hali – 50% wyższe kary dla wykonawcy

820
wyświetlenia

Na wniosek wykonawcy hali widowiskowo – sportowej w Ostrowitem Jana Popławskiego, który prosił w nim o przedłużenie terminu zakończenia budowy ( robót zewnętrznych do 15 kwietnia, a wewnętrznych do końca marca), 2 lutego br. między gminą Ostrowite a wykonawcą został podpisany aneks do umowy, w którym wydłużony został czas wykonania hali do 15 kwietnia 2016r.
Jednocześnie aneks do umowy w sprawie wykonania hali, podwyższa kary umowne o 50% i więcej, w stosunku do obecnych. W umowie pierwotnej za zwłokę w oddaniu budowy wykonawca miał zapłacić 0,3% wynagrodzenia brutto kary (ok. 17 700zł za dzień), w aneksie znalazł się zapis o zmianie tej kary na 0,5% (czyli ponad 26 tysięcy za dzień). Aneks reguluje również kwestię odstąpienia od umowy z winy leżącej po stronie wykonawcy, wtedy miałby on do zapłacenia karę w wysokości 6% (wcześniej 4%) od całości wartości hali, która na dzień obecny ma kosztować ok. 5mln 900tysięcy złotych.
Co na temat przedłużenia terminu zakończenia długo wyczekiwanej hali myślą radni rady gminy w Ostrowitem, można przeczytać w artykule „Hala podzieliła radnych” w dzisiejszym Głosie Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ