Nowy sprzęt dla strażaków PSP Słupca!

519
wyświetlenia
Tekst/foto: mł.ogn. M.Nachowiak

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy zostali wyposażeni w nowoczesną pralnice oraz suszarkę do ubrań specjalnych.

Najnowsze badania pokazują, że mundury bojowe strażaków są dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Związki chemiczne, które wydzielane są np. podczas pożarów, osadzają się na ich odzieży. Z tego powodu trzeba je w odpowiedni sposób usunąć i wyczyścić, ponieważ mogą być przyczyną różnego typu chorób, w tym chorób nowotworowych.

Dzięki takiemu sprzętowi, strażacy mogą prać swoje mundury zgodnie z zaleceniami producentów umundurowania. Dlaczego jest to ważne? Otóż nowoczesne mundury bojowe uszyte są z bardzo zaawansowanych tkanin które, aby spełniać swoje funkcje ochronne, muszą być w odpowiedni sposób prane, dezynfekowane i impregnowane. Chcąc trzymać się zaleceń producenta umundurowania, niezbędne jest wyposażenie każdej Komendy PSP w odpowiedni sprzęt. Nie da się tego dokonać piorąc w warunkach domowych, w zwykłych pralkach AGD, które niejednokrotnie są zainstalowane w komendach, bądź oddając do pralni usługowej, która może być nie przygotowana do takiego typu prania.

Obecnie słupeccy strażacy mogą prać i impregnować ubrania specjalne zgodnie z zaleceniami producentów, co powinno zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo ratowników, ale wpłynąć również na żywotność tych ubrań.

Tekst/foto: mł.ogn. M.Nachowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ