Nowy samochód dla OSP Bielsko od Volkswagena

396
wyświetlenia

W poniedziałek 29 czerwca 2020 roku, jednostka OSP Bielsko otrzymała nowy samochód Volkswagen T6 Transporter, służący do walki z koronawirusem i skutkami suszy.

Samochód został pozyskany na podstawie umowy użyczenia do bezpłatnego użytkowania dzięki porozumieniu między Volkswagen Financial Services Polska a Zarządem Głównym Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP.
Jednostka będzie mogła z niego korzystać przez pół roku. Samochód pozyskaliśmy dzięki zgłoszeniu, które złożyliśmy na stronie związku. W ramach porozumienia Volkswagen przekazał 30 samochodów na 16,5 tys. jednostek OSP w całej Polsce. Pojazd będzie służył do zwalczania skutków epidemii COVID-19 oraz zapobiegania i walki z suszą oraz zagrożeniem pożarowym.
Bardzo istotny jest również fakt, że OSP Bielsko nie będzie ponosić żadnych kosztów użytkowania. Zgodnie z podpisaną umową, pojazd jest ubezpieczony oraz objęty pełną obsługą serwisową. Ponadto otrzymaliśmy kartę paliwową z limitem 1.000 zł miesięcznie. Dodatkowo ZOSP RP wyposażył go w maseczki jednorazowe trójwarstwowe, kombinezon ochronny, rękawiczki nitrylowe, płyn do dezynfekcji powierzchni, płyn do odkażania rąk i opryskiwacz ręczny ciśnieniowy.
Ważną zaletą auta, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4×4, dzięki czemu nasze działania nie będą w żaden sposób ograniczone, nawet w trudno dostępnym terenie.
Składamy szczególne podziękowania Zarządowi Głównemu ZOSP RP za umożliwienie korzystania z pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ