Nowy dyrektor szpitala zapewnia, że nie ma kłopotów kadrowych

1545
wyświetlenia
Nowy dyrektor zapewnia, że wypowiedzenia lekarzy nie spowodują zagrożenia dla słupeckiego szpitala

Podczas V sesji Rady Powiatu, 31 stycznia radny Mariusz Król trzykrotnie pytał czy w szpitalu nie ma kłopotów kadrowych związanych z składaniem wypowiedzeń przez lekarzy.

O wypowiedzeniach radny dowiedział się z nieoficjalnych źródeł i podczas dyskusji na temat przyczyn zwolnienia Iwony Wiśniewskiej próbował potwierdzić zasłyszane informacje. Przewodniczący Piotr Gałan konsekwentnie odmawiał radnemu odpowiedzi na pytanie twierdząc, że nie dotyczy ono tematu dyskusji.
Dopiero w wolnych głosach i wnioskach radny Mariusz Król ponawiając pytanie wymusił odpowiedź. W pierwszej chwili Piotr Gałan nie wiedział czy nowy dyrektor może na nie odpowiedzieć, jednak starosta wyraził zgodę i dyrektor Rafał Spachacz udzielił odpowiedzi.
W ostatnich dniach z wicedyrektorem rozwiązaliśmy część umów, co naszym zdaniem są pozytywne dla szpitala. Część pracowników złożyła wypowiedzenia, ale żeby uspokoić pana radnego informuję, że taka sama liczba osób, która zrezygnowała, taka sama do szpitala przyszła. Osobiście gwarantuję,. że nie wpływa to na jakość świadczeń. Nie widzę żadnych zagrożeń – poinformował Rafał Spachacz.

5 KOMENTARZE

  1. Co za róznica skad beda lekarze skoro poziom uslug lekarskich w miescie jest tragiczny a ceny prywatnych wizyt sa rowne z cenami Poznanskimi.Na pogotowiu czeka sie godzinami z bólem.Gdy w Poznaniu czy nawet Koninie lekarze słysza gdzie sie lecze to po usluszeniu slowa Słupca widzialem lekki usmiech i odpowiedz……ano tak.Koniec tematu.

  2. Przewodniczący Gałan w ogóle niewiele wie, jeśli chodzi o prowadzenie obrad Rady Powiatu i przestrzeganie postanowień Statutu Powiatu Słupeckiego. Papier potwierdzający wykształcenie nie zawsze idzie w parze z wiedzą i logicznym myśleniem. Jak się zostaje Przewodniczącym Rady Powiatu Słupeckiego, to pierwsze co się robi, to zapoznaje się ze Statutem Powiatu Słupeckiego. Czy Przewodniczący Gałan to zrobił? Wydaje się, że mógł to zrobić, ale pobieżnie i niechlujnie. Sam nie wiem, czy powinienem podejrzewać Przewodniczącego o niestaranność czy o stronniczość w prowadzeniu obrad. Może o jedno i drugie? Dlaczego Przewodniczący nie stosuje się np. do postanowień par. 31 pkt 1 Statutu Powiatu Słupeckiego, który to paragraf nakazuje otworzyć dyskusję nad każdym z punktów. Dyskusja w przedmiocie sprawozdania Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym nie została otworzona przez Przewodniczącego Gałana. Ciekawe dlaczego Przewodniczący Gałan sprowadził punkt o sprawozdaniu do przedstawienia jedynie przez Starostę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ