Nowo powstały plac uważam za otwarty

1024
wyświetlenia

W minioną sobotę (15.10) w Szydłówcu (gm. Orchowo) odbył się festyn połączony z otwarciem placu zabaw z wytyczonym miejscem na grilla.

Jak informowaliśmy tydzień temu, na terenie gminy Orchowo zakończyły się prace związane z realizacją projektów zakwalifikowanych do II edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś, na które gmina Orchowo otrzymała dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Do konkursu gmina Orchowo przystąpiła jako jedna z dwóch (obok gminy Ostrowite) z terenu powiatu słupeckiego.

Na przygotowanie projektów sołectwa miały dwa tygodnie. Należało opisać całe przedsięwzięcie, nanieść je na mapę sytuacyjną, uzasadnić jego cel, spodziewane efekty i płynące korzyści oraz trwałość. Projekt musiał zostać uchwalony na zebraniu wiejskim, a jego szczegóły uwzględnione w planie odnowy wsi.

Pomysł budowy placu zabaw z wytyczonym miejscem na grilla zrodził się na spotkaniu Rady Sołeckiej i zyskał aprobatę miejscowej społeczności. Koncepcja z Szydłówca znalazła się bardzo wysoko, bo już na 10. miejscu. W ramach projektu wybudowano plac zabaw, zamontowano grilla, ławki oraz ogrodzenie. Jego łączna wartość wyniosła 41.026 zł, a udzielona dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 32.608 zł.

W trakcie realizacji projektu bardzo dużą pracę w czynie społecznym wykonali mieszkańcy sołectwa. ? Jako społeczeństwo możemy być dumni, że udało nam się wybudować tak piękny plac zabaw z ustronnym miejscem do wypoczynku i grillowania. Nie zmarnujmy tego dzieła, który powstał wysiłkiem wielu rąk. Szanujmy go, dbajmy jak o własny ? mówiła sołtys sołectwa Szydłówiec Anna Andrzejewska.

W minioną sobotę (15.10) odbył się festyn dla dzieci połączony z otwarciem placu. Inwestycję poświęcił proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie ks. Tomasz Ryś. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Orchowo Teodor Pryka, przewodnicząca Rady Gminy Janina Nowak, sołtys Anna Andrzejewska oraz przedstawiciele młodzieży, Julka i Maciej.

Podczas festynu można było skosztować rozmaite ciasta przygotowane przez miejscowe gospodynie, zjeść kiełbaskę z grilla, wypić ciepłą herbatę i kawę. Wiele emocji wzbudził pojedynek na kalambury pomiędzy Urzędem a Radą Gminy. Dzieci chętnie bawiły się na nowo powstałym placu zabaw. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał DJ Dariusz Tomaszewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.