Nowa sztuka Adrianny Biedrzyńskiej i Agnieszki Szygendy

1791
wyświetlenia

Znana polska aktorka, teatralna i filmowa Adrianna Biedrzyńska wspólnie z pochodzącą ze Słupcy, utalentowaną pisarką Agnieszką Szygendą stworzyły scenariusz do spektaklu “Kobieta Idealna”. O scenariuszu porozmawialiśmy z Agnieszką Szygendą a o całym przedsięwzięciu z producentem sztuki Leszkiem Kwiatkowskim, prezesem Teatru Impresaryjnego.

Kto, czy ty, czy wspólnie wpadłyście na pomysł tego scenariusza?
Pomysł na scenariusz “Kobiety Idealnej” narodził się w głowie Ady. Kiedy do mnie zadzwoniła z propozycją współpracy, miała już świetnie napisany treatment. Pracowało nam się wspaniale. Przez kilka miesięcy omawiałyśmy każdą scenę, odgrywałyśmy ją wielokrotnie często zmieniając akcję. Chwilami czułam się jak bohaterka sztuki, która musi ogarnąć otaczający ją świat.
Jestem ciekaw jak to się stało, że się spotkałyście i zaczęłyście to razem pisać i planować
Ta współpraca bardzo mnie i Adę zbliżyła. Mieszkamy niemal po sąsiedzku, co było dużym ułatwieniem. Ale co najfajniejsze, okazało się, że świetnie się uzupełniamy. Mimo różnych życiowych dróg, w bardzo podobny sposób postrzegamy z Adą świat i kierujemy się takimi samymi wartościami.
Chciałbym zapytać o to, co według was jest największą wartością jeśli mówimy o przesłaniu scenariusza dla widzów.
Mamy nadzieję, że Kobieta Idealna będzie przede wszystkim bawić widzów, ale jeżeli ktoś wyciągnie z tej sztuki przesłanie, będzie to dla nas wielka radość.
Jak się czujesz jako współautorka scenariusza do sztuki z tak doborową obsadą?
Jestem zaszczycona, że pan Stefan Friedmann będzie reżyserował Kobietę Idealną, a tak cudowna obsada aktorska da naszym bohaterom swoje twarze, talent i serca.

Znakomita obsada sztuki poniżej na plakatach:

Jak poinformował nas producent przedsięwzięcia Leszek Kwiatkowski próby do spektaklu “Kobieta Idealna” rozpoczną się 6 sierpnia a zakończą 26 września. Od 27 października spektakl jak informuje producent wchodzi na rynek. Sztuka będzie grana między innymi 29 września w Berlinie w Teatrze Babilon. Z pewnością zainteresuje słupeckich fanów teatru, że przedstawienie będzie również pokazane w Słupcy 10 października.
Oficjalna premiera jest planowana w listopadzie.
Teatr Impresaryjny, którego Leszek Kwiatkowski jest prezesem istnieje od 2010 i ma za sobą 5 tysięcy zorganizowanych spektakli i 17 premier. W przypadku “Kobiety Idealnej” do 15 grudnia 2019 planowane jest 70 spektakli.

Zainteresowanych talentem literackim Agnieszki Szygendy polecamy wywiad z pisarką: O ostatniej powieści

Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

  1. […] W Słupcy na scenie Kina Sokolnia słupecka publiczność będzie mogła zobaczyć między innymi Adriannę Biedrzyńską, Mikołaja Krawczyka, Piotra Dąbrowskiego i Michała Milowicza. Możemy pogratulować autorkom scenariusza Agnieszce Szygendzie i Adriannie Biedrzyńskiej tak znakomitej obsady i szerokiego przedsięwzięcia. Tutaj możecie przeczytać szerzej o spektaklu Kobieta Idealna […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ