Nowa czytelnia multimedialna w SP Koszuty

311
wyświetlenia

W okresie nauczania zdalnego w SP Koszuty zaszły kolejne wielkie zmiany. Rozbudowano bibliotekę szkolną, która została poszerzona o nowe dodatkowe pomieszczenie.

Mały kącik czytelniczy zamienił się w dużą multimedialną czytelnię z prawdziwego zdarzenia z profesjonalnym nowy sprzętem komputerowym z dostępem do Internetu, wizualizerami, bogatym księgozbiorem podręcznym oraz czasopismami fachowymi. Piękną aranżację uzupełniają nowe regały, kolorowe stoliki i wygodne krzesełka, które podkreślają wyjątkowość tego magicznego miejsca. Biblioteka z czytelnią jest na tyle obszerna, że będą tu mogły odbywać się lekcje biblioteczne oraz różnego rodzaju akcje czytelnicze, konkursy czy pasowanie na czytelnika. W tym roku szkolnym księgozbiór został doposażony w niezwykle ciekawe pozycje ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Stare zaczytane książki na dobre opuściły mury biblioteki, a na pólkach pojawiły się nowe ciekawe tytuły. Biblioteka została wyposażona w niezbędne lektury dla wszystkich klas oraz różne pozycje popularnonaukowe dla każdego przedziału wiekowego. Specjalny dział w czytelni został poświęcony historii szkoły i regionu, w którym dostojnie prezentują się kroniki szkolne, albumy i złote księgi. Każdy tu może znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Wchodząc do biblioteki czuje się zapach świeżej książki, klimatyczny nastrój, a zarazem powiew nowoczesności.
Serdecznie zapraszamy uczniów do naszej pięknej i kolorowej czytelni multimedialnej oraz do biblioteki, która w okresie pandemii koronawirusa funkcjonuje na nowych zasadach. Pragniemy zwrócić też uwagę na odnowione korytarze szkolne z wygodnymi miejscami do wypoczynku i relaksu – informują nauczyciele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ