Nikola Gajda z Kotuni trzecia w województwie

603
wyświetlenia

Dużym sukcesem zakończył się udział w wojewódzkim konkursie historycznym Nikoli Gajdy – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni. To kolejna nagroda dla utalentowanej plastycznie Nikoli, dla której to nie pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie na tym polu.

5 III 2019 w Konińskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzyletni projekt przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Motywem przewodnim tej edycji była postać generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Żołnierza Niepodległości, walczącego w szeregach Legionów Józefa Piłsudskiego. Konkurs „Śladami życiowych wyborów gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu, którą to instytucję reprezentował Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga.
W tegorocznej edycji Nikola Gajda, uczennica SP w Kotuni, w kategorii praca plastyczna otrzymała zaszczytne III miejsce. Opiekunem uczennicy była Ewa Łechtańska. Młodej artystce serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ