Nietrzeźwi kierowcy – rekordzista miał ponad 3 promile!

547
wyświetlenia

W czasie minionego tygodnia słupeccy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy pomimo stanu nietrzeźwości zdecydowali się na prowadzenie pojazdów. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

5 października w Wilcznej dzielnicowy zatrzymał 50-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, który prowadził samochód osobowy. Badanie wykazało ok. 3,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Dzień później policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali w Lądzie do kontroli motorowerzystę. Okazało się, że kierujący jednośladem był pijany – miał ok. 2,7 promila alkoholu w organizmie. 9 października w Słupcy w ręce mundurowych wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. 50 -letni mężczyzna z powiatu słupeckiego prowadził swoje audi mając ok. 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy najkrócej na 3 lata, a także dotkliwe grzywny.

Inf KPP Słupca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ