Niepełnosprawny zaginął na wycieczce do Wrocławia

3371
wyświetlenia

Spółdzielnia Inwalidów Przyjaźń ze Słupcy w miniony weekend organizowała wycieczkę dla swoich pracowników. Wyjazd do Wrocławia nie skończył się dla organizatorów zbyt szczęśliwie – jeden z pracowników, mieszkaniec Zagórowa, zaginął podczas podróży.

Niepełnosprawni pracujący w Spółdzielni Inwalidów Przyjaźń co jakiś czas mają szansę zwiedzić jakiś zakątek naszego kraju. Tym razem pracownicy Spółdzielni postanowili wyjechać do Wrocławia, by zwiedzić to piękne miasto. W pewnym momencie wycieczki okazało się jednak, że jednego turysty brakuje. Mieszkaniec Zagórowa w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach oddalił się od grupy. Zaczęły się poszukiwania, które z tego co wiemy, trwały przez ostatnie dwa dni.
Próbowaliśmy sprawę wyjaśnić w Spółdzielni Inwalidów Przyjaźń, jednak ciężko nam pozyskać informację o tym incydencie. Pierwszy telefon jaki wykonaliśmy nie był do prezesa, lecz do pracownika odpowiedzialnego za koordynację wyjazdu. Nie był zbyt rozmowny, nie chciał opowiedzieć co tak naprawdę się wydarzyło. Jak usłyszeliśmy – Tak było takie zdarzenie, ale nie ma o czym mówić. Ten pan wrócił już do domu. Przebywa na chorobowym, nie pojawił się jeszcze w pracy. Teraz nie chcemy go nękać jak przebywa na zwolnieniu, jak wróci do nas będziemy wiedzieć więcej co się tam wydarzyło. Do poszukiwań od razu włączyliśmy policję we Wrocławiu. Nie chcę zbyt dużo mówić, po więcej informacji proszę zadzwonić do pana prezesa.
Prezes Spółdzielni Inwalidów Przyjaźń ze Słupcy Zbigniew Spławski również odmawia komentarza w tej sprawie, ponieważ jego zdaniem, nic wielkiego się nie stało. Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej – To było spotkanie integracyjne z innymi strukturami strukturami stowarzyszeń i fundacjami. My nie mamy żadnej odpowiedzialności w tym przypadku, nie my byliśmy organizatorami tego wyjazdu. Mężczyzna się oddalił, ale takie miał prawo – każdy może wyjść z imprezy kiedy chce. Został do domu doprowadzony i temat jest już zakończony.

MW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ