Niechanowska unihokeistka w najlepszej lidze świata

601
wyświetlenia

Agnieszka Kozanecka, wychowanka UKS Błyskawicy Niechanowo, wielokrotna Reprezentantka Polski w Unihokeju podpisała kontrakt ze szwedzkim klubem Linköping IBK!

Agnieszka w poprzednim sezonie Salming Ekstraligi Seniorek prezentowała równą, bardzo wysoką formę, dzięki czemu została wyróżniona tytułem MVP sezonu 2016/2017 oraz wybrana najlepszym lewym obrońcą zespołu All Stars polskiej ligi. Zarówno wymienione wyróżnienia jak i świetna gra w reprezentacji Polski (min. Podczas Eliminacji do Mistrzostw Świata 2017 – Celano, Włochy) sprawiły, że zainteresowały się nią zagraniczne kluby z Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. Ostateczne mieszkanka gminy Niechanowo zdecydowała się na transfer do Klubu grającego w szwedzkim SSL (Svenska Superligan) Linköping IBK. Pozwoli jej to na występy w najsilniejszej unihokejowej lidze świata. To właśnie liga SSL jest skupiskiem największych gwiazd światowego unihokeja, kolebką talentów oraz marzeniem tysięcy zawodników z całego globu. Poniżej przedstawiamy krótką wypowiedź Agnieszki, która ukazała się w unihokejowych mediach po ogłoszeniu wieści o transferze:

– Długie rozmowy i negocjacje wreszcie przyniosły wyczekiwany efekt – swój jubileuszowy, 10-ty ligowy sezon rozegram w zagranicznym klubie. Gra w SSL to wielkie wyzwanie, niesamowite możliwości i ogrom ciężkiej pracy. W Linköping chcę pokazać co znaczy polski charakter!! Wierzę, że nowy klub okaże się miejscem, gdzie będę mogła się cały czas rozwijać i cieszyć grą jeszcze bardziej niż wcześniej. Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie w związku z transferem! Trzymajcie kciuki i wyglądajcie wieści ze Szwecji – informuje Agnieszka.

źródło: niechanowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.