Nie pochwalam tej decyzji

675
wyświetlenia

Po obradach sesji kwietniowej, która odbyła się dwa tygodnie temu, zapytaliśmy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2, co sądzi o głosowaniu radnych i ostatecznym zlikwidowaniu jego placówki. Oto jego oficjalny komentarz.

Jak pan ustosunkował się do decyzji dziewięciu witkowskich radnych?

– Oczywiście do końca była nadzieja, lecz decyzja Rady jest w tym wypadku taka jaka jest.

Będzie pan brał udział w konkursie na nowego dyrektora?

Zdecydowanie tak, podjąłem już taką decyzję, moje wszystkie dokumenty, które są wymagane do wystartowania w konkursie, zostały złożone przeze mnie niedawno do gminy.

Czy żal po zamknięciu Szkoły Podstawowej Nr 2 został?

Zdecydowanie, to jest placówka najstarsza i największa w Witkowie. Lecz przede wszystkim jest w niej duży dorobek pod tym względem, jeśli chodzi o społeczeństwo. Nasze witkowskie społeczeństwo, bardzo jest przywiązane do tej placówki, której w zasadzie już nie ma. Teraz praktycznie wszystko czyli całe przyzwyczajenie i sympatia do placówki minie. I to co się stanie za jakiś czas, czyli zostaną podjęte działania przekształcające i wreszcie ostatecznie zostanie jedna szkoła i jeden budynek, to minie trochę czasu aby nowemu budynkowi już jednej Szkoły Podstawowej, nadać charakteru. To są mimo wszystko dwa organizmy które będą łączone.

 

Cała rozmowa z dyrektorem w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ