Nauczyciele Gimnazjum odznaczeni – Medale od Prezydenta

2167
wyświetlenia

W dniu 10.11.2016 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu nauczyciele Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – Dorota Romańska, Maria Wyszyńska, Magdalena Suszka-Golak otrzymały od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Medale Srebrne za Długoletnią Służbę, a Henryk Szurek Medal Komisji Edukacji Narodowej.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i minister edukacji Anny Zalewskiej medale wręczali: wojewoda pan Zbigniew Hoffmann i Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Leszczyńska. Cieszymy się, że doceniono pracę nauczycieli gimnazjum, którzy od 1999r. w gimnazjum całe serce włożyli w rozwój i udoskonalanie procesów wychowawczo-edukacyjnych nastoletniej młodzieży.

Nauczyciele naszego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy pracę traktują jak całodzienną służbę na rzecz wychowania i wykształcenia młodych Polaków. W swojej codziennej pracy wspomagają rozwój uczniów, starają się rozwijać to, co najlepsze w młodych ludziach, usprawniać to, co wdrożone i w praktyce sprawdzone, mierzyć się z wyzwaniami przyszłości wykorzystując dostępne pomoce i środki. Realizując wizję absolwenta gimnazjum  nie szczędzą sił, aby własnym  przykładem i codzienną żmudną pracą z młodzieżą wdrożyć takie wartości jak: patriotyzm,  dbałość o środowisko, odpowiedzialność  za słowa i czyny, uczciwość, szacunek dla tradycji i jednocześnie  otwartość, tolerancja wobec tego co dobre i zgodne z Dekalogiem. Pracują także nad kulturą osobistą, zaangażowaniem i asertywnością uczniów. Realizują inicjatywy społeczne kształtujące model społeczeństwa obywatelskiego.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ